ZABITANIN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

ZABITANIN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

KADİRLİ BELEDİYESİ “KENT LOKANTASI” AÇILIŞINA DAVETLİSİNİZ

KADİRLİ BELEDİYESİ “KENT LOKANTASI” AÇILIŞINA DAVETLİSİNİZ

Hafızlık Kur’an kursu kayıtları başladı

Hafızlık Kur’an kursu kayıtları başladı

TOPRAK ALTINDA KALAN İŞÇİ DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

TOPRAK ALTINDA KALAN İŞÇİ DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

DÜNYANIN EN UZUN YAYA ASMA KÖPRÜ PROJESİ
    • 9 Şubat 2022 - 18:00:10
  1. DÜNYANIN EN UZUN YAYA ASMA KÖPRÜ PROJESİ

 

Osmaniye Ak Parti Milletvekili İsmail Kaya Osmaniye ili Bahçe İlçesine yapılacak olan dünyanın en uzun yaya asma köprü projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Kaya açıklamasında “ İlçemizde bulunan Karakaya ve Akçadağ uzantısı arasına kule uzunluğu 12m, iki kule arası açıklığın 680m, yan açıklıkların 35m olmak üzere toplam 750m uzunluğunda 195m yükseklikte ve 34m sarkma miktarı olan Asma Köprü Projesi planlanmaktadır.

 

Ulusal ve küresel çapta ses getireceğine inandığımız dünyanın yayalara özel en uzun asma köprüsü olmaya aday projemizin pek çok kalemde ilçemize, ilimize ve bölgemize katkı sağlayacağını ümit ediyoruz.

Bölgemizin güzelliklerini, potansiyellerini nasıl gösterebiliriz, ilçemizi nasıl turizm destinasyon noktası konumuna getirebiliriz, soruları nezdinde meydana gelen bu projemizin aklımıza takılan tüm soru işaretlerinin cevabı olacağını hedefliyoruz.

 

Bu tarz projelerin bulunduğu bölgeleri nasıl bir cazibe merkezi haline getirdiği aşikar.

 

Peki sadece asma köprü mü yapacağız ? Tabii ki hayır.

Ziyaretçilerimiz dünyanın en uzun köprüsünden geçip bu anı ölümsüzleştirebilecek, yemek yiyip, kahve çay içebilecekleri sosyal donatılar olacak.

Bahçe İlçemizde daha fazla vakit geçirip temiz havasından faydalanabilecek olan ziyaretçilerimiz için de konaklama mekanlarımız hizmetlerinde olacak.

Asma köprüyü besleyen muhtelif yürüyüş rotalarımızda da keyifli anlar geçirecekler. Doğasever konuklarımız kamp çadırlarını kurarken aziz ilçemizi de tepeden seyir edebilecekler.

Proje nezdinde öncelikle Belediye Başkanımız İbrahim Baz beye ve emeği geçen herkese özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Projemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İfadelerinde bulundu.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz