Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, Yukarı Bozkuyu köyünde çiftçi Türker Öz tarafından gerçekleştirilen mısır hasadına katılarak, biçerdöverle ilk mısır hasadını gerçekleştirdi..
Arık, her yıl olduğu gibi bu yılda insanların sağlığını olumsuz etkileyen ve canlıların ölümüne neden olan anız yangınlarına karşı mücadele edeceklerini belirterek, “Devlet olarak anız yangınlarına asla müsaade etmeyeceğiz. Güvenlik güçlerimiz, muhtarlarımız ve duyarlı çiftçilerimizle anız yakanlara karşı savaş açtık. Anız yakılarak kısa vadede kolay çiftçilik yapılabilir. Fakat uzun vadede gelecek kuşaklara aktarılacak topraklardaki mikro organizmaları öldürerek verim azaltacak. Kertenkele, solucan, kuşlar ve kurbağa gibi sayamayacağımız milyonlarca canlının yakılması çok büyük günahtır. Hukuka, mevzuata ve vicdana aykırıdır. İnşallah yeni yapılan sap parçalama makineleriyla anız yakılmasının önüne geçilecek.” ifadelerini kullandı.
Çiftçilere hayırlı bol kazançlar dileklerini ileten Arık’ın hasat ziyaretine İlçe Tarım Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Ziraat Odası Başkanı Hanifi İspir, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Yusuf Avcı ve İlçe Emniyet Müdürü Erkan Samaras katıldı..
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)