Osmaniye’nin Düziçi İlçesinde, Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Eğitimini tamamlayan çiftçilere belgeleri verildi. Düziçi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ziraat Mühendisleri tarafından 31 Ocak’ta 19 çiftçinin katılımıyla başlayan eğitimler sona erdi. Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Belgesi almaya hak kazanan çiftçilere kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen törenle belgeleri teslim edildi.
Sertifika törenine Düziçi Kaymakamı Mutlu Almalı , İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Soner Çerçi, Ziraat Mühendisleri ve çiftçiler katıldı. Kursiyerlere belgelerini takdim eden İlçe Kaymakamı Mutlu Almalı konuşmasında, “İlçe Müdürlüğümüzün verdiği eğitim çerçevesinde çiftçilerimizin daha bilinçli ve etkili ilaçlama yaparak hem fazla ilaç kullanımının önlenmesi hem de ürettikleri tarım ürünlerinin daha sağlıklı olması açısından bu eğitim faydalı olmuştur. Bu vesileyle sertifikalarını alan çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. “dedi.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)