OSMANİYE VALİSİ ERDİNÇ YILMAZ KADİRLİ’DE İNCELEME VE ZİYARETLERDE BULUNDU..

OSMANİYE VALİSİ ERDİNÇ YILMAZ KADİRLİ’DE İNCELEME VE ZİYARETLERDE BULUNDU..

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

100. YIL ORTAOKULU TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDE

100. YIL ORTAOKULU TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDE

ŞEHİT POLİSLERE YASİN-İ ŞERİF OKUTULDU

ŞEHİT POLİSLERE YASİN-İ ŞERİF OKUTULDU

UYUŞTURUCU OPERASYONU 2 KİŞİ TUTUKLANDI

UYUŞTURUCU OPERASYONU 2 KİŞİ TUTUKLANDI

ÇANAKKALE SAVAŞ MALZEMELERİ GEZİCİ MÜZE AÇILDI
    • 3 Ocak 2020 - 07:25:19

Osmaniye Belediyesi’nin organizasyonunda Osmaniye Valiliği’nin öncülüğünde Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü kutlama etkinlikleri başladı.

7 Ocak kutlamaları kapsamında Çanakkale Savaş Malzemeleri Gezici Sergisi Osmaniye’de açıldı. Açılış saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Osmaniye Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılan sergide, Çanakkale Savaşına ait malzemeler ve eşyalar Osmaniyeli vatandaşların ve öğrencilerin ziyaretine sunuldu.

Açılış programında Kültür Turizm Bakanlağı Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Alan Kılavuzu Ali Murat Kalegil, 10 Ocak tarihine kadar Cebelibereket Kültür Merkezinde açık kalacak olan gezici müze ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Açılış programında konuşan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Sene-i devriyesini sayın valimizin önderliğinde belediyemiz, ilgili kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte ortak bir şuur ve bilinçle kutlayacağız. Türk’ün 7 düvele gücünü, iradesini, inancını ve imanını göstermiş olduğu bu mücadelenin bugüne yansıyan bölümlerini sizlere göstererek inşallah etkinliklerimizi başlatmış olacağız. 1071’den bugüne kadar bu zor coğrafyada bu toprakların vatan olması uğruna kanlarını bu toprağa dökmüş olan bütün şühedaları rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. An itibariyle bu vatan için canlarını kanlarını ortaya koymaya çalışan askerlerimizi, polislerimizi, güvenlik güçlerimizi ve bu uğurda mücadele veren bütün değerlerimizi Cenab-ı Allaha emanet ediyorum. Katkı ve katılımlarınız sebebiyle en kalbi şükran, duygu ve saygılarımı arz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara ve protokol üyeleri birlikte kesti.

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale Savaş Malzemeleri Gezici Sergisi’nin açılış programına Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Osmaniye Korkutata Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Murat Türk, belediye başkan yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti il, ilçe başkanları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz