BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

BURSLULUK SINAVINA KADİRLİLİ ÖĞRENCİLER DAMGA VURDU

EMNİYETTEN OKULLARA “NARKOREHBER” TOPLANTISI

EMNİYETTEN OKULLARA “NARKOREHBER” TOPLANTISI

KAYMAKAM TAŞKIRAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

KAYMAKAM TAŞKIRAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

VALİ YILMAZ, KIZYUSUFLU KÖYÜ’NDE  VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

VALİ YILMAZ, KIZYUSUFLU KÖYÜ’NDE VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

OSMANİYE BATI (SAKIZGEDİĞİ) KAVŞAĞI AÇILIŞ TÖRENİ ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU’NUN KATILIMIYLA YAPILDI

OSMANİYE BATI (SAKIZGEDİĞİ) KAVŞAĞI AÇILIŞ TÖRENİ ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU’NUN KATILIMIYLA YAPILDI

Budama, aşılama ve arıcılık kursiyerlerine belge
    • 18 Temmuz 2019 - 07:10:04

OSMANİYE’nin Bahçe İlçesinde düzenlenen meyve ağaçlarında budama, aşılama ve arıcılık kursuna katılan ve eğitimleri başarıyla tamamlayanlara düzenlenen törenle belgeleri verildi. Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapılan törende, kursları başarıyla tamamlayan 59 kursiyere kurs bitirme belgesi aldı. Programa, Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Bahçe İlçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu, Kamu Kurum Müdürleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri, muhtarlar ve kursiyerler katıldı.
Osmaniye İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam konuşmasında, bu tür kursların çok önemli olduğunu ve 2019 yılından itibaren Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinin İlçede uygulanmaya başlanacağını ifade etti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu ise kurslarla ilgili şunları söyledi: “İlçemiz meyve yetiştiricilerine yönelik olarak 25 şubat – 4 mart tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz 48 saatlik Meyve Ağaçlarında Budama kursuna 22 kursiyerimiz katılmıştır. Kursumuz, Bahçe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzde görevli Mühendisler Hüseyin Selçuk ve Alper Tunga Ceylan tarafından verilmiştir. 18 mart – 1 nisan tarihleri arasında, 88 saat süreli Meyve Ağaçlarında Aşılama kursumuza ise 20 kursiyerimiz katılmıştır. Kursumuz, İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünde görevli Teknisyen Resul Dağsever ve İlçe Müdürlüğümüzde görevli Mühendis Hüseyin Selçuk tarafından verilmiştir.

Yine 17 – 30 nisan tarihleri arasında 72 saat süreli Arıcılık kursumuza 17 üreticimiz katılmıştır. Kursumuz, Bahçe İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimler Abdi Yılmaz, Bekir Tokçelik ve Mehmet Acar tarafından verilmiştir. İlçe Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen 3 kursa katılan toplam 59 kursiyer, başarılı bir şekilde kurslarımızı tamamlamış ve belge almaya hak kazanmışlardır. Meyve ağaçlarında budama, aşılama ve arıcılık kurslarımız kapsamında belge almaya hak kazanan ve bugün belgelerini vereceğimiz 59 kursiyerimize Kurs Bitirme belgelerinin hayırlı olmasını dilerim.”
Devamında Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz ve İlçe Kaymakamı Müfit Gültekin birer konuşma yaptı. Sertifika dağıtım töreni, belge dağıtımı ve günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz