DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

AFAD DUYURU…

AFAD DUYURU…

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Döğüşcü, “Mısır müdahale alım fiyatının en az 1,25 Tl olmalı ve bayramda önce açıklanmalı “
    • 8 Ağustos 2019 - 07:53:33

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mehmet Orhun Döğüşcü, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) mısırı üreticiden en az 1,25 TL’den alması gerektiğini söyledi.
CHP İlçe Başkanı Mehmet Orhun Döğüşcü Parti binasında yaptığı basın açıklamasında, her hasat dönemi öncesinde ithalat ile gündeme gelen mısırın bu yılda üreticinin yüzünü güldürmediğini ifade etti.
Devlet müdahale fiyatını açıklamalı ve mısır ithalatında izleyeceği politikayı açıklamalı ki sanayici üreticinin malına soğuk bakmasın diyen Başkan Döğüşcü, geçen yıla göre girdi bedelinin yüksek olduğunu bu nedenle mısır fiyatının 1 lira 25 kuruş olması gerektiğini belirterek, “Geçen yıl kilosu 95 kuruştan işlem gören mısırda tohum, gübre, ilaç, sulama, hasat girdileri yükseldi. Dolayısıyla fiyatı da en az 1 lira 25 kuruş olmalı. Üretici zarar etmemeli. Hem de sanayiciye boğdurulmamalı. Bununla ilgili gerekli önlem alınmalı ve hasattan önce fiyatı da açıklanmalı” dedi.
Hasat öncesinde Toprak Mahsulleri Ofisi’ne verilen ithalat yetkisinin zor durumda olan üreticiyi sanayicin insafına bıraktığını söyleyen Döğüşcü, “Zamanında açıklanmayan mısır alım fiyatı sanayicinin düşük fiyat ile alım yapmasına ve piyasanın maliyetin de altında oluşmasına neden olmaktadır. Tarım Bakanlığı buğdayda olduğu gibi alım fiyatlarının aynısını mısırda da bu fiyatı yansıtmalı. Yani Buğdaya geçen yıla göre %27 zam yapmış bu zammı mısıra da yapmalı en az 2019 mısır alım fiyatının 1,25 TL olması gerektiğini söyledi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz