Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Av sezonu sona erdi, yasaklar başladı
    • 22 Mart 2020 - 11:33:59

TARIM ve Orman Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü, Osmaniye Şube Müdürü Fatih Güvercin, Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca av sezonunun sona erdiğini belirterek, av sezonu dışında avlanmanın kesinlikle yasak olduğunu bildirdi.
Kara Avcılığı Kanununun 3’üncü maddesi çerçevesinde toplanan Merkez Av Komisyonunun, 2019-2020 Av Dönemine ait avcılığın düzenlenmesine ilişkin karar aldığını ve alınan bu kararın Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirten Müdür Güvercin, “Söz konusu Merkez Av Komisyon Kararı; Kara Avcılığı Kanunu uyarınca av hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme, erginleşme gibi yaşam evrelerini göz önünde bulundurarak 24 ağustos 2019 – 1 mart 2020 tarihleri arasını av sezonu olarak belirlemiş olup, 1 mart itibariyle tüm yurtta genel av yasağı başlamıştır.

Av Sezonunun kapanış tarihi itibariyle, av ve yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığını, avın açılacağı Ağustos ayına kadar bu dönemde avcılık faaliyetlerinin yasak olduğu, özellikle av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süre zarfında toplumun tüm kesimlerinin tabii ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi ve av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanmaması gerekmektedir.” dedi.
Müdür Fatih Güvercin, 2020-2021 Yılı Av Dönemine ilişkin av sezonunun, mayıs ayında toplanacak Merkez Av Komisyon toplantısı neticesinde belirleneceğini ve alınacak kararın resmi gazetede yayımlanmasıyla birlikte kamuoyuna duyurulacağını belirterek şöyle devam etti: “Bakanlıkça ve Merkez Av Komisyonunca getirilen kurallara uyulması, av ve yaban hayatı kaynaklarının koruma kullanma dengesi içerisinde sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından büyük önem arz etmektedir.”

 

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz