Kadirli’de bir işletmeci, Ata tohumu olan Karakılçık buğdayının yaygınlaşması için güz ayında alım garantili buğday tohumu dağıtarak çiftçileri teşvik ediyor.
KARAKILÇIK ÜRÜNLERİ EV HANIMLARININ VAZGEÇİLMEZİ OLUYOR
Kadirli ilçesinde 30 yıldır Değirmencilik yapan Fevzi Güven, köylülere geni oynanmamış tamamen doğal bir tohum olan Karakılçık buğdayını Çiftçilere ektirerek satın almayı taahhüt ediyor.Güven,hasat zamanı üreticiden aldığı Karakılçık buğdaylarını kendisine ait Değirmende çeşitli işlemlerden geçirip dövme,yarma,bulgur ve un haline getirerek satış mağazasında tüketiciyle buluşturuyor.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu