Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

Deli Güz Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünden Doğa Yürüyüşü

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

KADİRLİ DEMİR SPOR LİDERLİĞE YÜKSELDİ

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

ARTIK SAYGI VE SEVGİ GÖRMEK İSTİYORUZ
    • 2 Aralık 2020 - 09:28:47


Aslında konu başlığı 25 kasım kadına şiddete karşı uluslararası mücadele günü olacaktı. Ama ben bu başlığı daha çok beğendim.
Kadınların korunmaya muhtaç olduğu cümleleri kullanmaktan hoşlanmıyorum. Malesef son zamanlarda artan kadın cinayetleri eminim ki normal olan her insanın kalbini yaralıyordur.
Hep şunu düşünüyorum bir insan başka bir insanın canına nasıl kıyabilir? İnanın ki ben bir sinek öldüremiyorum. Evet ondan kurtulmak istiyorum, pencere açıyorum ,kapı açıyorum veya kurtulmak için başka şeyler deniyorum . Baktım ki olmuyor,o zaman ortamdan ben çıkıyorum. Çünkü onun yaşam hakkı var.
“Bu ne hadsizliktir ki birlikte yaşadığın veya yaşamadığın kişinin hayatına son veriyorsun! Ve bunun için planlar yapıyorsun! Değil öldürmek dokunmaya bile hakkın yok! Farkında mısın senin gibi onun da özgürce yaşamaya hakkı var. Hoşuna gitmiyorsa ayrılırsın yoluna devam edersin . “
İstisnalar kaideyi bozmaz. Tanıdığım o kadar saygıdeğer erkekler var ki, eşinin ismini söylerken “hanım “ keşimesini kullanan! Yine pek çok kadın var ki gerçekten de davranışlarıyla erkeğini veya etrafındakileri çileden çıkartan. Şunu da kesinlikle kabul ediyorum ,bazı hemcinslerimin hal ve hareketlerinden ben de hoşlanmıyor ,hatta kızıyorum bile. Ne olursa olsun ne yaşanırsa yaşansın hiçbir hal ve hareket öldürülme sebebi olamaz olmamalı.Bu cümlenin altını çiziyorum.
Yaşadığımız toplumda öğrenilmiş çaresizlik içinde Kadınlar özgür ve rahat yaşayamıyorsa ,gelişmiş bir ülke olamayız. Kadın annedir, kadın vatandır, kadın gelecektir.Kadın toplumun Temel direğidir ama ne yazık ki saygı ve sevgi görmeyi hakketmeyen değersiz olarak görülmektedir. Böylece sonu hep aynı olan filmleri izlemekten kurtulamıyoruz.İstemediği hayatı yaşamak zorunda bırakılan Kadınlar için çok üzgünüm. Bir yanda istenmeyen hayat koşulları, diğer yanda ölüm.
Öldürülen kadınların isimlerini yazmak benim canımı acıtıyor.Ama sürekli olarak basından duyuyoruz. Her birine Allah’tan rahmet diliyorum. Şiddeti erkekliğin simgesi olarak tanımlayan zihniyet yok olsun. Kadınlara savaş açılmış durumda. Yani açıkçası erkek nesli kadın neslinin tükenmesi için mücadele veriyor. Hiçbir zaman cinsiyet ayrımı yapmadım ve bunları tamamen samimi duygular içerisinde yazıyorum. Cümlelerin hepsi de bana aittir. Bu gidişle Kadınlar tükenecek. Çok üzgünüm ama ne yazık ki durum bu.” Ya benimsin ya kara toprağın!”Elbette ki kadının seçme hakkı da yok bu durumda.Konunun özeti bu .
Sevgili Kadınlar her zaman söyledim yine söylüyorum biz birbirimize destek vermeliyiz. Daha çok birlikte görünmeliyiz. Elele vermeli, manevi gücümüzün farkına varmalıyız.Şiddeti kabullenmeyi değil, sevgi ve saygıyı hak ettiğimizin bilincinde olmalıyız. Geçmişi değiştiremeyiz ama bundan sonraki süreçte belki bazı şeyleri değiştirebiliriz..
En önemlisi çocuk yetiştirirken kız erkek ayrımı yapmadan,ikisine de eşit şekilde davranmalıyız. Evlat evlattır,Her çocuk eşittir.Dünya bir yana evlat bir yana . Sevgi ve saygı , merhamet ve samimiyet öğretmeliyiz. Derslerinde elbette başarılı olsun, ama öncelikle insanlığı öğrensin. Özellikle erkek çocuklarına şiddetin bir güç değil ,insanlık ayıbı olduğunu aşılamalıyız.Hatta davranışlarımızla bunu göstermeliyiz. Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır çünkü. Öğrenmenin en önemli şekli görerek olandır. Çocuklar ailede yaşayarak öğrenirler.Her gün çirkinlikler gören çocuklar güzellikleri nerden öğrenecek?
Gerçek şu ki ,Onlar çocuk biz yetişkiniz. Ve biu hayatta kalıcı olan tek şey iyiliklerle kötülükler . Şimdi çok sevdiğimiz evlatlarımızı daha doğru nasıl yetiştiririz diye bir kez daha düşünmeli.Mesela evcil hayvan beslesin. Bitki yetiştirsin. Böylece kendi çabalarıyla bir canlımın hayatına dokunmayı öğrenebilir. Çünkü bu hayatın tekrarı yok. Yanlız kaldığında mücadele etmeyi bilsin. Çok ünlü değil çok samimi olsun.Çok zengin değil ,çok merhametli olsun.Bu konuda çok sevdiğim bir sözü de paylaşmak istiyorum sizinle.
“Merhamet acımak değil acıtmamaktır.”
Hala yoğun bakımda tedavi gören babama ve tüm hastalara acil şifalar diliyorum . Kadere inancım sonsuz, duanın gücüne inancım sonsuz . Tüm sevdiklerimden dualar bekliyorum. Çok zorlu bir süreçmiş. Başına gelmeyenin hoşuna gelirmiş.Bundan önce ne kadar da mutluymuşum meğer, farkında değilmişim. Lütfen tedbirlere uyalım ve hem kendimizi hem de sevdiklerimizi koruyalım.
Tüm emekçilere ve @kadirlikadınlarmeclisi üyelerime (Onur Özdoğan hanıma) kucak dolusu sevgiler selamlar gönderiyorum.İyilikler çoğalsın kötülükler azalsın istiyorum. Dünya üzerindeki hiçbir canlı öldürülmesin istiyorum.
Son olarak,Artık Kadınlar şiddet değil,sevgi ve saygı görsün istiyorum. Aceba çok şey mi istiyorum bilemiyorum.Haftaya tekrar görüşebilmek dileğiyle sevgiyle kalın.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz