ANDIRIN’DA PULMONER REHABİLİTASYON EĞİTİMİ
10-16 Mart haftasında düzenlenen Pulmoner Rehabilitasyon Haftası kapsamında Andırın İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Meslek Yüksek Okulun’da eğitim düzenlendi.
Andırın İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Andırın Meslek Yüksek Okulun’da Eğitim görevlilerine, personele ve öğrencilere solunum egzersizi hakkında bilgilendirme yapılarak, broşürler dağıtıldı.
Andırın İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede Obstrüktif akciğer hastalığının Türkiye’de önemli bir sorun olduğunu ve özellikle 40 yaşın üzerindeki insanlarda daha sık görüldüğü belirtilirken, “Pulmoner rehabilitasyon haftası etkinlikleri kapsamında sağlık personelimizin ve toplumumuzun bilgilendirilmeleri, farkındalıklarının artırılması ve güncel gelişmelerin paylaşılmasını amaçlıyoruz.
Günümüzde kronik solunum hastalıklarının tıbbi tedavisinin standart bir bileşeni olarak kabul edilen pulmoner rehabilitasyon, kronik solunum hastalarının fiziksel ve psikolojik durumlarını düzeltmeyi ve sağlığı iyileştirmeyi hedefleyen, hasta değerlendirmesini takiben bireysel olarak belirlenen egzersiz eğitimi, davranış değişikliği ve hasta eğitimi gibi yaklaşımları içeren kapsamlı uygulamalar bütünüdür. Bundan dolayı bacak hareketleri, kol hareketleri ve nefes hareketleri yapmamız ve bunu bir hayat şekli haline getirmemiz gerekir. Günde en az 15 dakika kendi tempomuzda mutlaka yürüyüş yapmak çok önemlidir.” İfadeleri kullanıldı.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)