ÇOCUK EVLERİ KOORDİNASYON MERKEZİNDE BULUNAN VE DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLAR  İÇİN ETKİNLİK

ÇOCUK EVLERİ KOORDİNASYON MERKEZİNDE BULUNAN VE DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLAR İÇİN ETKİNLİK

TARIM ARAZİLERİNİN KULLANIMININ ETKİNLEŞTİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA  ZEYTİN FİDANI DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TARIM ARAZİLERİNİN KULLANIMININ ETKİNLEŞTİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ZEYTİN FİDANI DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MHP HEYETİ KADİRLİ-ANDIRIN GELİŞİM PLATFORMU DERNEĞİ’Nİ ZİYARET

MHP HEYETİ KADİRLİ-ANDIRIN GELİŞİM PLATFORMU DERNEĞİ’Nİ ZİYARET

BAĞ MAHALLESİ’NDE EV YANGINI KORKUTTU..

BAĞ MAHALLESİ’NDE EV YANGINI KORKUTTU..

MOTOSİKLET VE BİSİKLET FESTİVALİNE DAVET…

MOTOSİKLET VE BİSİKLET FESTİVALİNE DAVET…

ANDIRIN TARİHİ KİTABI YAYINLANDI
    • 26 Aralık 2023 - 18:22:12

ANDIRIN TARİHİ KİTABI YAYINLANDI

Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi. “Andırın’ın tarihi geçmişi ile ilgili bu güzel ve nitelikli eseri hazırlayan tarihçi yazar Cezmi Yurtsever’e teşekkür ederiz. Andırın’ımıza kazandırılan bu güzel eser hayırlı olsun” dedi.

Tarihçi Yazar Cezmi Yurtsever’de yaptığı konuşmasında şunları belirtti. “2023 yılının Ağustos ayı sonlarında Andırın kışla Bahçesinde yazarlar buluşması ve imza etkinliği vardı. Bu toplantıya ben de katıldım. Toplantı esnasında Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, “Hocam Andırın tarihi kitabını soranlar oluyor, nereden bulabiliriz?” dediğinde “Başkanım Andırın Tarihi kitabını en son 2018 yılında yayınladım. Baskısı da bitmiş durumda. En iyisi destek verirseniz yeni, ayrıntılı ve çok daha dolu dolu bir kitap yayınlayabiliriz” dedim. Başkan “Tamam Hocam, o zaman yayın çalışmalarına hemen başlayalım” cevabını verdi.

Yurtsever; Belediye görevlisi Eğitimci Mehmet Kürtül’de gelişmelerle yakından ilgilendi. İzleyen Eylül ve Kasım aylarında Adana’daki evimde Osmanlı Arşiv belgelerini yeniden gözden geçirdim. Yaycıoğulları ailesinin Andırın ile ilgili belgelerini yeniden okudum. Ekim ayı içinde Andırın coğrafyasına bir gezi yaptım. Anacık, Beşbucak, Haştırın, Akkale’yi yeniden gördüm. Fotoğraflar çektim. Andırın Belediyesi 4 Kasım 2023 tarihinde halkın da katılımı ile şehir girişindeki kale ve şehitler hatırası gezi yerinin açılışını yaptı. Bayrağımız dalgalanıyor ve tarihi ve milli dini mirasa sahip çıkılıyordu. Bundan sonrasında eldeki bütün bilgi ve belgelerle ilaveli olarak Andırın Tarihini yazma çalışmalarını hızlı bir şekilde sonuçlandırdım.

13 Aralık 2023 günü Adana’da Ekrem Matbaasına uğradığımda basılan kitabın ilk örneğini avucuma aldım. Bir yazarın kendi imkanları ile kitap yayınlaması olayının durma noktasına geldiği bir ortamda Andırın tarih ve kültürüne, şehitlerin hatırasına değer veren yaşatma inancıyla Andırın Tarihi kitabının yayınlanmasını destekleyen Andırın Belediyesine, Başkan Ahmet Doğan’a, Mehmet Kürtül’e, dost ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz