ALİŞAN “VATANDAŞLARIMIZIN EN İYİ HİZMETE ULAŞMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

ALİŞAN “VATANDAŞLARIMIZIN EN İYİ HİZMETE ULAŞMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA  MACAR YÖRESEL MÜZİK  TOPLULUĞU KEREKES BAND  OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MACAR YÖRESEL MÜZİK TOPLULUĞU KEREKES BAND OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ POPÜLASYONUNDA ARTIŞ
    • 31 Temmuz 2019 - 07:18:35

Kadirli’de bazı meyve ağaçlarında Akdeniz Meyve Sineği popülasyonunda artış görüldüğü bildirildi.
Kadirli İlçe Tarım Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Turunçgiller, kayısı, ayva, incir, şeftali ve Trabzon hurması gibi ürünlerde zararlı olan ve büyük verim kayıplarına sebep olan Akdeniz Meyve Sineği popülasyonunda artış görüldüğünü söyledi.
Müdürlüğümüz teknik personelinin saha çalışmalarında rastladığı Akdeniz Meyve Sineğindeki artışın ağaçlarda önemli verim kaybına neden olduğunu söyleyen Özeser şunları kaydetti “ İlçemizde Akdeniz Meyve Sineği tespiti için kurulan tuzakların kontrollerinde gelişimini tamamlamış (erginlerinde) meyvelerde popülasyon artışı olmuştur. Akdeniz Meyve Sineği toleransı sıfır olan bir zararlı olduğu için üreticilerimizin verim kaybı yaşamaması adına bakanlığımızca tavsiye edilen Bitki Koruma Ürünleri ile mücadele etmeleri gerekmektedir. Çiftçilerimiz bir an önce gerekli önlemleri almaları ve zararlı ile mücadele etmeleri gerekmektedir. Aksi halde hasadına yakın olan ve gelişim aşamasındaki meyve ağaçlarında büyük oranda verim kaybı yaşanması kaçınılmazdır” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz