SİMÜLASYON DENEME SINAVI GERÇEĞİNİ ARATMADI

SİMÜLASYON DENEME SINAVI GERÇEĞİNİ ARATMADI

KADİRLİ’DE FECİ KAZA: 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

KADİRLİ’DE FECİ KAZA: 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

KADİRLİ ANDIRIN KARAYOLUNDA KAZA 4 YARALI

KADİRLİ ANDIRIN KARAYOLUNDA KAZA 4 YARALI

EMNİYETTEN HUZUR VE GÜVEN DENETİMİ..

EMNİYETTEN HUZUR VE GÜVEN DENETİMİ..

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ÖĞRENCİLER YIL SONU PİKNİK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

AFAD İl Müdürü Bulut, Sakarya’da Afet Eğitim Toplantısına katıldı
    • 21 Kasım 2018 - 08:13:20

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ve AFAD Başkanı Sayın Mehmet Güllüoğlu’nun teşrifleriyle 16-17 Kasım tarihlerinde Sakarya Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünde “İl Afet ve Acil Durum Müdürleri ve Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürleri Toplantısı” gerçekleşti. Toplantıya Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sayın Serhat Bulut da katıldı. Afet öncesi risk ve zararları azaltma ve afetlere müdahale edilip sonrasında iyileştirilmesi çalışmalarının da üzerinde durulduğu toplantıda; 2 gün boyunca arazi şartlarında çadırda konaklama, arazide yön bulma, TAMP (Türkiye Afet Müdahale Planı ), AYDES (Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi) ve AFAD Gönüllülüğü projesi üzerinde de geniş kapsamlı eğitim ve istişarelerde bulunuldu.

Söz konusu eğitimlerin içeriğini; KBRN Süreç Yönetimi , Bilgi Notu Hazırlama / E-posta Yazım Kuralları, 7145 sayılı Kanun Çerçevesinde OHAL işlemleri / Hukuk Müşavirliği Çalışmaları , Afet Risk Azaltma Çalışmaları, Arama ve Kurtarma Faaliyetlerine İlişkin İş ve İşlemler, Risk Yönetimli, İç Kontrol ve Ön Mali Kontrol, Stratejik Plan, PERDİS,İLYAS ve benzeri programlar, Sosyal Medya Kullanımı / Web Sayfasına Haber Yazma konuları oluşturdu. Bunun yanında; TRT Haber spikeri Işıl Açıkkar tarafından “Etkili İletişim, Hitabet ve Protokol Yönetimi”, kişisel gelişim uzmanı İlhan Gülertan tarafından ise “Kişisel İnovasyon ve Liderlik” konularında eğitimler verildi.

Arazi şartlarında çadırda konaklayan AFAD İl Müdürleri olası bir afette koordineli hareket etme ve müdahale etme kapasitesinin artırılması konularında kendilerini geliştirme imkânı bulurken, Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bulut’ta yaşadıkları deneyimin olası bir afet ve acil durum için oldukça büyük önem arz ettiğini, AFAD ailesi içinde bulunmaktan, yardım eden el olmaktan büyük onur duyduklarını ve afete hazır bir toplum oluşturmak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden devam ettirdiklerini” ifade etti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz