SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

SUMBAS’TA KAZA 1 YARALI

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

TEŞEKKÜRLER OSMANİYEM!!!

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

Muhtar Öksüz’den bayram mesajı

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

POLİS HAFTASI KUTLANIYOR

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN “MUSTAFA MERT OLCAR”DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

ABDULVAHAP KOCAMAN KABRİ BAŞINDA ANILDI
    • 17 Ağustos 2020 - 08:14:35

Yöremizin yetiştirdigi halk ozanı Abdulvahap Kocaman vefatının 15.yılında kabri başında anıldı.
Anma törenine Kaymakam Ahmet Arık, Belediye Baskanı Dr.Ömer Tarhan,ilce Milli Eğitim Müdürü ilyas Tapsız, Kadirli Gazeticeler Cemiyet Başkani Muzaffer Yüksel Kaya, Biltepe Okulları Müdürü Duran isaoglu ve Abdulvahap Kocamanin ailesi katıldı.
Ozanımızın kısa ozgeçmişinin okunmasının ardından söz alan Kaymakam Ahmet Arık,
Ozanlarimizin biraktigi kültür deryasında yine onların mirasina sahip cikarak o mirası daha ileriye tasımak bizlerin görevidir.Cünkü aşıklık geleneği cok önemli bir gelenektir.Çukurova Karacaoğlandan Asik Feymaniye kadar bir cok aşığın ,ozanın cıktığı yerdir.İşte Abdulvahap Kocamanda bizim kültürümüze değer katan değerli bir ozanimizdir.Bizler millet olarak kültürel değerlerimize sahip ciktiğimiz ölçüde varolacağiz; bu yüzden şairlerimize, yazarlarimiza, ozanlarimiza, bilim adamlarimiza daima sahip cıkmalıyız. Bu vesile ile Ozanımıza Allahtan rahmet diliyorum ” dedi.
Abdulvahap Kocaman , halk dilini kullanan, sade ve anlaşılır bir şiir tarzı olan, genellikle 4+4 sekizli ve 6+5 11 li hece veznini kullanan ve şiirlerinde de oldukca genis coğrafyaya rastlanan bir anlayisa sahiptir.Diger aşiklara göre saz calmaz; atışmalarda bulunmamistir.
Dini,milli duygular,sosyal olaylar,sevgi,doğa konulari, siirlerinin konularidir.Şiir yazarken de okurken de okuması ve sunumu gayet güçlüdür.Güçlü taşlamalariyla ün yapmistir.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz