ALİŞAN “VATANDAŞLARIMIZIN EN İYİ HİZMETE ULAŞMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

ALİŞAN “VATANDAŞLARIMIZIN EN İYİ HİZMETE ULAŞMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

ÇALDI, KAÇTI AMA JANDARMA YAKALADI !!

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

TIR İLE OTOMOBİL ÇARPIŞTI 2 KİŞİ YARALANDI

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA  MACAR YÖRESEL MÜZİK  TOPLULUĞU KEREKES BAND  OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

2024 TÜRKİYE-MACARİSTAN KÜLTÜR YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MACAR YÖRESEL MÜZİK TOPLULUĞU KEREKES BAND OSMANİYE” DE KONSER VERECEK

93 YAŞINDA KORONA VİRÜSÜ YENEN AYŞE TEYZE ZİYARET EDİLDİ
    • 24 Nisan 2020 - 12:12:04

Osmaniye’de 93 yaşındaki Ayşe Duman, korona virüsü yenerek tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz beraberinde Osmaniye Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Tamer Gülsur ve Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü Nazmiye Akyol ile birlikte, yoğun bakımda yattıktan ve solunum cihazına bağlandıktan sonra iyileşerek, sağlıklı bir şekilde taburcu edilen ve izolasyon süreci tamamlanan Duman’ı evinde ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, ilk vakanın 19 mart itibariyle tespit edildiğini, o günden bugüne kadar vaka sayısının kontrolün altında olduğunu ve vaka sayısının 100’ün altında olduğunu söyledi.
Şu ana kadar 75 hastanın taburcu edildiğini söyleyen Dr. Öznavruz, “Bunlar içerisinde 1927 doğumlu, 93 yaşındaki Ayşe Duman isimli teyzemizi evinde ziyaret ettik. Osmaniye Devlet Hastanesi başta olmak üzere bütün kamu ve özel sektördeki imkanlarımızı seferber ederek vatandaşlarımıza gerekli sağlık hizmetlerini yerinde ve zamanında vermeye çalıştık. Vaka sayılarımızın kontrol altında ve 100’ün altında olması, Osmaniyeli vatandaşlarımızın evde kal çağrısına ses vererek gerekli duyarlılığı göstermesinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.
Sağlık Bakanlığımızın da sık sık vurguladığı temas, sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uymalarından dolayı bu tabloyu hep birlikte yakaladık. İlimizde şu ana kadar tedavi sürecini tamamlayıp evine dönen vaka sayımız 75 vakaların, evde izolasyon kurallarına uygun olarak geçirdikleri süreç, Aile Hekimlerimiz, Sağlık Personellerimiz ve Emniyet Güçlerimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir.”dedi.
Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü olarak yapılan filyasyon çalışmalarının hassasiyetle yapılması neticesinde temaslı grupların tespit edildiğini ve izolasyon süresi olan 14 günlük sürecin evde geçirmelerinin sağlandığını kaydeden Öznavruz, “Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Başta Sayın Valimiz olmak üzere, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları ve Sağlık camiamızın gösterdiği bu özverili çalışmaları alkışa ve takdire şayan bir durumdur bu bağlamda kendilerine çok teşekkür ederiz. Yüksek bir motivasyona sahibiz. Mücadelede üstün güç biziz. Bizi sonuca götürecek kural açık: Hareketi Azalt, İzolasyonu Artır! Zorunlu ihtiyaçlardan dolayı dışarı çıkan vatandaşlarımızın maskesiz çıkmamaları önemle rica ediyoruz. Bu kuralları ısrarla uygularsak özlediğimiz hayata kısa zamanda kavuşacağız” diye konuştu.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz