OSMANİYE VALİSİ ERDİNÇ YILMAZ KADİRLİ’DE İNCELEME VE ZİYARETLERDE BULUNDU..

OSMANİYE VALİSİ ERDİNÇ YILMAZ KADİRLİ’DE İNCELEME VE ZİYARETLERDE BULUNDU..

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

100. YIL ORTAOKULU TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDE

100. YIL ORTAOKULU TÜRKİYE YARI FİNALLERİNDE

ŞEHİT POLİSLERE YASİN-İ ŞERİF OKUTULDU

ŞEHİT POLİSLERE YASİN-İ ŞERİF OKUTULDU

UYUŞTURUCU OPERASYONU 2 KİŞİ TUTUKLANDI

UYUŞTURUCU OPERASYONU 2 KİŞİ TUTUKLANDI

5. Bestami Yazgan Şiir Yarışması Sonuçlandı
    • 8 Eylül 2020 - 21:28:57

Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetinin yayın organı olan Güneysu Dergisi tarafından Nar Çocuk Yayınlarının da katkılarıyla düzenlenen Türkiye Geneli Lise Öğrencilerinin katılım sağlayabildiği 5.Bestami Yazgan Şiir Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Güneysu Dergisi imtiyaz sahibi Ali Cihangir, Güneysu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Doğru ve Güneysu Dergisi Yazı işleri Müdürü Şükrü Tozluklu sonuçları canlı yayın üzerinden duyurdu.
Cihangir konuşmasına Bestami Yazgan’ın “Selam Olsun” şiiriyle başladı. Cihangir; “Bugün Cemiyet olarak çok heyecanlıyız. 1985’den beri yayın hayatına devam eden bir derginin imtiyaz sahibi olmakcemiyet olarak bizleri onurlandırıyor. Ama daha çok onurlandığımız konu ise Osmaniyemizin medarı iftiharı Edebiyat dünyasının gözde isimlerinden Bestami Yazgan’ın bıraktığı bu emaneti yaşatıyor olmamızdır. Sadece dergiyi çıkartmakla kalmayalım dedik ve Güneysu Şiir Şölenlerini de başlattık. Osmaniye ve Edebiyat dünyası için bir değer olan Bestami Yazgan adına İstanbul’da İhlas Koleji tarafından düzenlenen bir şiir yarışması vardı. İki yıldır Cemiyet bünyesinde Güneysu dergisi olarak bu yarışmayı da biz yapmaya başladık. Geçen yıl 4.sü düzenlenen Bestami Yazgan şiir yarışmasının ödül törenini ve şiir şöleni Nisan 2019’da gerçekleştirmiştik. Ama bu sene tüm dünyayı saran Koronavirüs salgınıyla karşı karşıya kaldığımız için Nisan ayında Şiir Şölenini ve ödül törenini maalesef yapamadık.Ama şiir yarışmamızın sonuçları belli oldu.Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin değişik illerinden lise öğrencilerimiz bu yarışmaya katıldı ve güzel şiirler gördük. Genç kalemlere sahip çıkmak bizler için bir görevdir. Yarışmaya katılma cesaretini gösteren tüm öğrencilerimiz ödüle layıktır ancak puanlama gereği ilk 4 sırayı alan öğrencilerimizi ödül veriyoruz. Ben ödül alan ve bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi, yarışmaya katılmaları için gayret öğrencilerimizin gösteren öğretmenlerini yürekten kutluyorum. Ayrıca büyük gayret ve emeklerinden dolayı Dergimizin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Doğru hocama da teşekkür ediyorum. Diğer taraftan 2 yıldır yarışmamızdaki para ödüllerinin 2 bin 500 TL’si NAR Çocuk Yayınları tarafından karşılanmaktadır. Bu vesileyle bizlere bu desteği veren Nar Çocuk Yayınları yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Umut ediyorum ki 6. Bestami Yazgan Şiir Yarışmasında öğrencilerimize daha güzel ödüller veririz.” dedi.
Güneysu dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Doğru ise, birçok güzel şiir arasından seçim yapmanın zor olduğunu belirterek yarışmacılara ve jüri üyelerine teşekkür etti; “Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Şiirleri büyük bir hassasiyetle değerlendiren Jüri Üyelerimiz Halit Karatay, Ömer Tuğrul Kara, Yunus Kaplan, Osman Arslan, Yusuf Dursun ve Musa Serin Hocalarımıza da ayrıca teşekkür ederiz.” dedi.
5. Bestami Yazgan şiir yarışmasının sonuçları ve aldıkları ödül şöyle oldu;
“İncitilmiş Gül Şiirleri” şiiriyle Zonguldak Ereğli İbrahim Süheyla İzmirli Fen Lisesi, 9(10). Sınıf öğrencisi Muhammet Furkan DAVULCU 482 puanla birinci olarak 2 bin TL,
“Şubat” şiiriyle Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi, 11(12). Sınıf öğrencisi Halil ERSOY 479 puanla ikinci olarak bin 500 TL,
“Dervişin Rüyası” şiiriyle Şanlıurfa Ceylanpınarı Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, 12(Mezun). Sınıf öğrencisi Feride İPEK 478 puanla üçüncü olarak bin TL,
Ayrıca “İçimiz” şiiriyle İstanbul Zeytinburnu Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi, 11(12). Sınıf öğrencisi Burak GÜNDÜZ 467 puanla jüri özel ödülünü alarak 500 TL’nin sahibi oldu.
CGC Basın

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz