İlçe Tarim Müdürlüğü teknik personellerince başlatılan hasar tespit çalışmalarında ilk belirlemelere göre başta Sofular ve Durmuşsofular, kısmen İlbistanlı Köyü’nün yüksek kesimleri ve Kösepınarı Köylerimizde 20 Haziran’da meydana gelen dolu yağışı sonrası başta zeytin alanları olmak üzere mısır ve ceviz yetiştiriciliği yapılan alanlarda dolu zararı nedeniyle ürün kayıpları meydana geldiği tespit edildiği bildirildi.
Son yıllarda yaşanan doğal afet sıklığı, Tarım Sigortası’nın önemini bir kez daha ortaya koydu.
Tespit edilen zarara uğrayan üreticilerimizden ÇKS kaydı olup kredi borcu bulunanlardan borçlarını erteletmek isteyenlerin Doğal Afet Borç Erteleme Desteği için ilce Tarım Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir.
- UYARI
- Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
- İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
- JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK
- Sporcular “ödüllendirildi”
- BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET
- Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi
- TRAKTÖR ALTINDA KALAN BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
- EKMEĞE 1 TL ZAM YAPILDI
- KAYMAKAM GÜNEY İÇİN VEDA GECESİ DÜZENLENDİ
- KÖYDE KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE AŞURE DAĞITILDI
- Okul müdürlerinin yeni yerleri belli oldu
![](https://kadirlihaber.net/wp-content/uploads/2018/10/reklam-alani.jpg)