İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

Sporcular “ödüllendirildi”

Sporcular “ödüllendirildi”

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

    • 5 Temmuz 2022 - 09:17:40

Çocukluğum Onun kahramanlık destanı filmlerini izleyerek geçti. Her filmde ayrı heyecan vardı.
-“Bekle beni geliyorum Fatma GİRİK demişti .“
Gerçekten de öyle oldu. Vefatına çok üzüldüğümüz Fatma GİRİK ardından onu da götürdü.
Bu saatten sonra Türk sineması nasıl olur? Böylesi başarılı sanatçıların yeri dolar mı? ……
Ardında bu kadar güzel eserler bırakarak gidebilmek kimseye nasip olmaz. Sanatçı olmak işte böyle bir şey. Siz gidersiniz bu dünyadan, ama eserleriniz burda kalır ve sizi yaşatır.
Çok değerli sanatçımız Cüneyt ARKIN ile ilgili edindiğim bazı bilgiler var .
Sinemanın ‘en yakışıklı’ jönü, Malkoçoğlu, Battal Gazi ve Kara Murat efsanelerinin kahramanı, Yeşilçam’ın ‘Öğretmen Kemal’i, ‘Vatandaş Rıza’sı, ‘Cemil’i, Türkiye’nin en özel ortak değerlerinden biri Cüneyt Arkın, dün 85 yaşında aramızdan ayrıldı.
Yaşamı boyunca hep başarılara imza atmıştı.
Medrano Sirki’nde akrobasi ve binicilik eğitimleri aldı. O artık Türk sinemasının ‘kahraman’ı, tarihi filmlerin aranan aktörüydü. Malkoçoğlu, Kara Murat ve Battal Gazi efsanelerini yarattı. Hiç dublör kullanmadı.
Cüneyt Arkın, ‘Maden’, ‘Cemil’, ‘Vatandaş Rıza’, ‘Öğretmen Kemal’ gibi filmleriyle Türkiye’nin 1970’lerdeki politik sorunlarını beyaz perdeye taşıdı. Aydındı, Atatürk sevdalısıydı.
DOKTORLUKTAN OYUNCULUĞA…
Cüneyt Arkın gerçek adıyla Fahrettin Cüreklibatır, 8 Eylül 1937’de Eskişehir Karaçay’da doğdu. Babası Kurtuluş Savaşı’na katılmış Hacı Yakup Cüreklibatır’dır. Lise öğrenimini Eskişehir Atatürk Lisesi’nde gördü, 1961’de İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sinema kariyerinin kapısını, yedek subay olarak askerliğini yaptığı sırada Göksel Arsoy’un başrol oynadığı ‘Şafak Bekçileri’nin (1963) yönetmeni Halit Refiğ açtı. Askerliğini bitirdikten sonra Adana ve civarında doktorluk yaptı. Aynı yıl ‘Artist’ dergisinin yarışmasında birinci oldu. 1964’te Halit Refiğ’in ‘Gurbet Kuşları’ filmiyle Yeşilçam’a adım attı.
EŞİNE FENA AŞIKTI
Cüneyt Arkın hayatı boyunca iki kez evlendi. İlk evliliğini 1964’te Güler Mocan ile yaptı. Bu evlilikten Filiz adında bir kızı dünyaya geldi. Fakat 1968’de boşandı. İki yıl sonra Betül Işıl ile hayatını birleştirdi. Kaan ile Murat adlarında iki oğlu oldu. Efsane, bir röportajında “Tek isteğim Betül’den önce ölmek” demişti.
SON PAYLAŞIMI
Cüneyt Arkın’ın sosyal medyadaki en son paylaşımı, 19 Haziran Babalar Günü’nde oğlu Kaan ile verdiği bu poz oldu.
TAZİYELER
Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet büyükleri taziye mesajları yayınladı. Erdoğan “Türk Sineması’nın usta aktörü, sanatıyla, duruşuyla, karakteriyle hepimize örnek olan büyük sanatçı Cüneyt Arkın´ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Milletimizin başı sağ olsun” dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da “Türk sinemasının çok değerli ismi Cüneyt Arkın’ın vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Başımız sağ olsun” açıklamasını yaptı.
Ben, ölümün böylesi gerçek ve büyük sanatçılar için yanlış bir kelime olduğunu düşünüyorum. Onlar eserleriyle her zaman yaşayacaklar. Çocukluk kahramanım, gerçek bir vatan milliyetçisi Cüneyt ARKIN seni hiç unutmayacağız,mekanın cennet olsun.
Son olarak;
Kadirlimizde SMA hastası olan bir bebeğimiz var. Ailesi perişan haldeler. Yardımcı olmak isterseniz:
Akbank TL hesabı
Tr520004600310888000134539
Alıcı SEMA HOPURCUOĞLU
Açıklama SEVGİYE Umut ol

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz