İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

İSKAN EVLERİ CAMİİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GEÇİT YOK

Sporcular “ödüllendirildi”

Sporcular “ödüllendirildi”

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

BAŞKAN OLCAR’DAN “AŞURE” İKRAMINA DAVET

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

Kadirli’de zabıta ekipleri iş yerlerini denetledi

    • 13 Nisan 2022 - 08:15:36

Toprak gibidir kadın.
Sevildikçe bire bin verir.
Herkes bir kadının karnından gelir de,
Çok azı bir kadının kalbinde ölür..
Farid Farjad
Taşıyan doğuran besleyen ve büyüten kadın, fedakarlık ve sadakatin en güzel anlatımıdır aslında. Tüm bunların yanında sadece anlaşılmak ufacık sevilmek ve saygı görmek ister.
Farklı düşünce tarzıyla dikkat çeken kadının manevi gücü çok yüksektir. Ama çoğu zaman farkında bile değildir bunun. Neler yapabildiğini, zorluklar karşısında verdiği mücadelenin aslında özündeki o kudretten geldiğini bilemez. Çünkü öncelikleri vardır bu hayatta ve o kudretini sadece oralarda kullanır. Evlat deyince akan sular durur.
Anne olan kadınların çoğunluğunu ortadan ikiye ayırın yarısı evlatlarıdır, diğer yarısı yaşamlarında onlar için ihtiyaç duyulan her şey.
Anne olmayan kadınların da çoğunluğu yine şefkatle bir evlat beslemek için çabalar ve kalbindeki o büyük eksikliği doldurmaya çabalar.
Toprak ve vatan sevgisini derinden hisseder bir kadın. Çünkü yetiştirmek doğasında vardır.
Eşi ve diğer aile fertleri de önemli yerdedir hayatında. Onların huzurlu mutlu olması kendi yaşamından çok da önemlidir. Farkında olmadan geçer gider zaman.
Gün gelir kendini fark eder. Evlatlar büyür her biri hayatının yolunu çizer. Seyreder uzaktan gurur duyar . Benim eserlerim diye…..
İçindeki sevgi eksikliği büyüdükçe büyür. Bu dünyada ben de varım ve nerdeydim acaba diye sorgulamaya başlar. Kendine özel bir zaman ayırmadığını far eder. Hastalıklar düzülür sırayla. Yalnız kaldığımı hissetmeye başlar .
Ama dünyanın gerçekleri değil mi bunlar. Elbette zamanla yaş aldıkça bir takım sıkıntılar olacak, hastalıklar çıkacak. İleri giden zamanı geri döndüremeyiz. Aslında tüm bu yaşadıklarının kendi istekleri doğrultusunda olduğunu anlar. Belki de hep yalnızdı eşinin bile yardımı olmadı ona. Çünkü evlattan değerli hiçbir şey olmadı hayatında.
Hayat birlikte güzel oysa. Paylaştıkça ve sevip sevildiğini hissettikçe güzel. Zaman ayırmadığı kendi hayatının ne kadar değerli olduğunu bilememiştir .
Önceliklerimiz arasında kendi akıl ve beden sağlığı ilk sırada olmalı. Çünkü kendimiz yoksak ne önemi kaldı yaşamın.
Lütfen kendinizi sevin ve değerli olduğunuzun farkına varın Sevgili kadınlar. En güzel kalpler beraber atan kalpler. Aile toplumun temel direği. Önce akıl ve beden sağlığı sonra diğerleri. Kendi özel hayatınız olsun. Sığınağınız olsun ve zamanınızı doğru değerlendirin.
Bu yazdıklarımın hapsi hayatın içinden kesitler, okuduğum kitaplardan aldığım öğretiler. Tecrübeyle sabittir ve doğrudur. Yaşarken ne kadar kıymetli olduğumuzu hissetmek için önce kendimizin farkında olmalıyız. Ayakları yere basan çocuklar yetiştirmek amacımız olsun ki en güzel miras budur onlara. Biz bugün varsak yarın yokuz. Onlar güçlü olursa kafamız rahat olur. Ama kendi hayatımızın değerini de vakit geçmeden bilmeliyiz . Sürekli kendimizi geliştirmeliyiz ki bunları başarabilelim.
Şiddeti değil sevgiyi kabul edeceğiz. Ne istediğimizi iyi bileceğiz. Daha çok birlikte görünüp daha güçlü olacağız. Birbirimizi koruyup kollayacağız. Üretmenin keyfine varacağız ve ne olursa olsun doğru olanı öğrenip öğretmekten vazgeçmeyeceğiz.
Evinde çiçekler yetiştiren harika kadın Sibel ÇAM Hanımla birlikte güzel sohbetler yaptık. Buradan selamlar gönderiyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Güçlü kadınlara bir örnek vermek istedim.
Evet kadınlar her alanda başarılı olsun. Geleceğin mimari çocukları güzel yetiştirsin. Güçlü kadın güçlü Türkiye!
Türk polis teşkilatının kuruluşunun 177. Yıl dönümünü gönülden kutluyor, vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlayan kahramanlarımızı tebrik ediyorum. 10 Nisan Polis Bayramı kutlu olsun. Nice nice yıllara inşallah.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz