OSMANİYE MİLLETVEKİLİ  DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

TANSİYON VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

TANSİYON VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

HEM’DE YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

HEM’DE YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÖDÜL YAĞMURU

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÖDÜL YAĞMURU

GAZİOĞLU’NDAN  ÜYELERİNE EV  ZİYARETİ

GAZİOĞLU’NDAN ÜYELERİNE EV ZİYARETİ

YÜZDE 40 HİBELİ DÜVE ALIM DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI
    • 18 Aralık 2019 - 07:22:00

Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, yüzde 40 hibeli düve alım desteği başvurularının başladığını duyurdu. 2019 yılı Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğinin yayınlandığını belirten Sağlam, düve alım desteği başvurularının 14 Ocak 2020 tarihine kadar 81 ildeki yetiştiricilerden alınacağını söyledi.
İbrahim Sağlam, bu kapsamda desteklemeden yararlandırılacak düvelerden etçi ırkların; Angus, Charolais, Limousin, Hereford ve Belgium Blue olduğunu, kombine ırkların; Simental, Brown Swiss ve Mondbeliard olduğunu, sütçü ırkların ise Karadeniz Bölgesindeki iller Jersey, Holstein ve Manda olduğunu kaydetti.
İbrahim Sağlam konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti: “Desteklemeye esas 2019 yılı gebe düve fiyatı 12 bin 500 TL/baş ve 8-15 aylık boş dişi sığır fiyatı 7 bin 500 TL/baş, gebe manda fiyatı 10 bin TL/baş ve 8-15 aylık boş dişi manda fiyatı 6 bin TL/baş olarak belirlenmiştir.

Yukarıda belirtilen fiyatların yüzde 40’ı hibe olarak geri verilecektir. Türkvet sisteminde 20 Kasım 2019 tarihi öncesinde 8 ay ve üzeri dişi hayvan varlığı 10 adetin altında olan yetiştiriciler desteklemeden faydalanacak olup, desteklemeden faydalanmak isteyen yetiştiricilerimizin 14 Ocak 2020 tarihi mesai bitimine kadar bağlı bulundukları İl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz