OSMANİYE MİLLETVEKİLİ  DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

TANSİYON VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

TANSİYON VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

HEM’DE YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

HEM’DE YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÖDÜL YAĞMURU

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÖDÜL YAĞMURU

GAZİOĞLU’NDAN  ÜYELERİNE EV  ZİYARETİ

GAZİOĞLU’NDAN ÜYELERİNE EV ZİYARETİ

YABAN HAYATI, HAYVAN TAHNİTLERİ İLE TANITILIYOR
    • 6 Ocak 2020 - 07:17:51

Osmaniye’de, Zorkun Yaylası Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, İdare ve Ziyaretçi Merkezi’nde sergilenen; karaca, sansar, flamingo, dağ keçisi,çakal, yaban tavşanı, kurt, sincap ve çok sayıda kuş türlerinin tahnitleri ile öğrenci ve vatandaşlara yaban hayatının tanıtımı yapılıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Osmaniye İl Şube Müdürlüğüne bağlı olarak hizmete giren Ekosistem Bilgilendirme ve Tanıtım Merkezinde, ziyaretçi kullanım alanı, amfi tiyatro, seyir kulesi, avcı barınağı, idare binası, kafeterya, otopark ve kameriye alanları bulunuyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Osmaniye Şube Müdürü Fatih Güvercin, merkezinin, özellikle öğrencilere doğa koruma eğitimi, ekosistemin önemi ve biyokaçakçılık eğitimleri verilmesi, yaban hayvanlarını rahatlıkla görebilmeleri amacıyla yapıldığını ifade etti.

Randevu sistemi ile il ve çevre illerden gelen öğrencilerin merkezden faydalanabileceğini kaydeden Fatih Güvercin, gruplar halinde öğrencilerin 40 kişilik salonda yapılacak olan sinevizyon gösterimi ile ekosistem hakkında bilgi verildiğini, ayrıca ekosistem tanıtım salonunda sergilenen hayvan türlerinin de yakından tanıyabileceklerini aktardı.
Güvercin, “Bu alanda görülen hayvanları doğada aynı anda görülemeyeceği için biz burada bunların tahnitlerini yaptırdık. Buradaki taban hayvanları, bizim merkezdeki rehabilitasyon ve tedavi merkezimize yaralı olarak gelip kurtarılamayan ve ölen hayvanların tahnitleri yapıp eğitim amaçlı burada kullanıyoruz. Tedavileri yapılan, doğada yaşamlarını sürdürebilecek duruma gelen yeniden bulundukları noktalarda bırakılmakta. Ama hayatiyetini devam ettiremeyecek olanlar ise Gaziantep Hayvanat Bahçesine teslim edilmektedir.” dedi.
Vatandaşların da hafta içi mesai saatleri içerisinde alanı gelim gezebileceklerini kaydeden Güvercin, alanda 60’a yakın hayvan tahnitleri sergilenmekte olduğun sözlerine ekledi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz