SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN “KADINA ŞİDDETE HAYIR”

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN “KADINA ŞİDDETE HAYIR”

JANDARMADAN  BAKIMA MUHTAÇ OLAN HAYVANLARA DESTEK

JANDARMADAN BAKIMA MUHTAÇ OLAN HAYVANLARA DESTEK

ÜCRETSİZ ÇORBA EVİ YENİDEN AÇILDI

ÜCRETSİZ ÇORBA EVİ YENİDEN AÇILDI

KADİRLİ OSMANİYE YOLUNDA KAZA

KADİRLİ OSMANİYE YOLUNDA KAZA

ALASIRT, SAHAYA İNDİ, SIKMADIK EL BIRAKMADI

ALASIRT, SAHAYA İNDİ, SIKMADIK EL BIRAKMADI

VALİ YILMAZ OSMANİYE’NİN İL OLUŞUNUN 27. YILI KUTLADI
    • 24 Ekim 2023 - 10:38:12

VALİ YILMAZ OSMANİYE’NİN İL OLUŞUNUN 27. YILI KUTLADI

Zengin tarihi, kültürel mirası doğa güzellikleri ve bereketli topraklarıyla, tarihi serüveni boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan, içerisinde Roma, Bizans, Abbasi ve Osmanlı izleri taşıyan kaleler ve ozanlar şehri Osmaniye’miz, 1996 yılında Resmî Gazete’de yayınlanan 4200 sayılı kanun ile Türkiye Cumhuriyeti’nin 80. ili olmuştur.

Bereketli topraklarıyla adından devamlı söz ettiren, Şehitler Diyarı, Turpun Anavatanı ve Fıstığın Başkenti Osmaniye’miz 27 yıllık süreçte hastaneleriyle, altyapı çalışmalarıyla, üniversitesindeki dinamik kadrosuyla, organize sanayi bölgesindeki sanayi hizmetiyle, kamu hizmetlerindeki erişim olanaklarıyla, eğitim alanında gösterdiği başarısıyla büyük gelişmeler göstermiş olup her alanda Türkiye Yüzyıl’ının en üretken ve en nitelikli şehirlerinden biri olmanın gayreti içerisindedir.

06.02.2023 tarihinde meydana gelen ve Osmaniye’miz dahil 11 ili etkisi altına alan depremin ilk vakitlerinden itibaren Valiliğimiz, belediyemiz, STK’larımız, siyasi partilerimiz, gönüllülerimiz tek vücut haline gelmiş ve asrın afeti ile mücadele etmiştir. Deprem sonrası yapılan ayni ve nakdi yardımlar ile vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması adına her türlü adımlar atılmış ve atılmaya da devam etmektedir. Çadır kentlerimiz depremin akabinde hızlı bir şekilde kurulmuş ve vatandaşlarımızın tüm temel ihtiyaçları karşılanmıştır. Ayrıca Türkiye’nin en büyük ve en rahat konteyner kenti ilimizde vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur. Bunun yanında hükümetimizin aldığı karar gereği köy evlerimizin ve deprem konutlarımızın yapımları da hızlı bir şekilde devam etmektedir. Depremin yaraları hızlı bir şekilde sarılmakta, el ele vererek tüm zorlukların üstesinden gelinmektedir.

Kıymetli Hemşehrilerim;

Mesai arkadaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız, iş insanlarımız ve siyasi partilerimiz ile sizlere mutlu bir gelecek hazırlama adına her türlü gayretin içinde olduğumuzun bilinmesini isterim. Milletimize bu seviyede hizmet üretmek, sorunlara çözüm olabilmek, Osmaniye’mizin kalkınmasına, insanımızın refahına, huzuruna katkı sağlamak bizler için büyük bir heyecan vesilesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında Osmaniye’mizin il oluşunun 27’inci yıl dönümünü kutlar, Şehitler Diyarının Valisi olmaktan onur duyar, ilimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, saygıdeğer Osmaniyeli hemşehrilerimi sevgi ve saygıyla selamlarım.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz