DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

AFAD DUYURU…

AFAD DUYURU…

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ ÖMER FARUK COŞKUN’UN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
    • 3 Aralık 2019 - 07:18:11

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Coşkun mesajında şu görüşlere yer verdi;

+“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesiyle toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik geliştirilen politikalarla engellilerin yaşamını kolaylaştıran, refah seviyesini yükselten tedbirleri almak “Sosyal Devlet” olmanın bir gerekliliğidir.

Bir ülkenin huzuru, toplumu oluşturan tüm bireylerin mutlu olmaları ile sağlanır. Doğuştan veya daha sonradan çeşitli sebeplere bağlı olarak gerçekleşen engelli olma hali her insanın karşılaşabileceği bir durumdur. Bu nedenle engelli vatandaşların hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan, hayatlarını sürdürebilmeleri en temel insan hakkıdır.

Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyan toplumsal bir husustur.

Zira her birimizin birer engelli adayı olduğumuz gerçeği ile bu hassasiyeti gösterebildiğimizde, engelli vatandaşlarımızla empati kurarak günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara kendi sorunumuz gibi yaklaştığımızda, engellilerimizin önlerine çekilen en büyük sette ortadan kalkmış olacaktır.

Osmaniye Valiliği olarak bizler de konuya hassasiyetle yaklaşıyor; engellilerimizin, kendine yeterli, üretken, özgür bireyler haline gelmelerini ve toplumla bütünleşmelerini sağlayacak hizmetlerden, azami ölçüde istifade etmesine yönelik gayret gösteriyoruz.

Sosyal devlet ilkesinin bir gereği olarak, özellikle son yıllarda toplumsal yaşamda etkinlik alanları genişletilmiş olan kardeşlerimizin azim ve başarıları her türlü takdire şayandır.

Bu Kardeşlerimizden Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası’nda ülkemize bu alanda bir ilk yaşatarak dünya şampiyonu olan Talha Ahmet Erdem’i ve Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonu ve Dünya 2. si Sümeyye Boyacı’yı yürekten tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığın artmasına ve sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını diliyor, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz