OSMANİYE MİLLETVEKİLİ  DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

TANSİYON VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

TANSİYON VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

HEM’DE YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

HEM’DE YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÖDÜL YAĞMURU

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÖDÜL YAĞMURU

GAZİOĞLU’NDAN  ÜYELERİNE EV  ZİYARETİ

GAZİOĞLU’NDAN ÜYELERİNE EV ZİYARETİ

turunçgil üreticilerine Akdeniz meyve sineği tuzağı dağıtıldı
    • 11 Temmuz 2019 - 09:58:11

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Akdeniz Meyve Sineği Toplu Mücadele Projesi’ kapsamında, Osmaniye’nin Toprakkale ilçesindeki turunçgil üreticilerine meyve sineği kitlesel yakalama tuzağı dağıtıldı.

Toprakkale Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü bahçesinde yapılan dağıtım töreninde konuşan İl Müdürü İbrahim Sağlam, proje ile ilgili bilgi verdi. Toprakkale ilçesinin ekonomisinde önemli bir yeri olan turunçgil üretiminde, verim ve kaliteyi olumsuz yönde etkileyen etkenlerin başında gelen Akdeniz meyve sineği zararlısına karşı bakanlığının geniş çaplı bir mücadele programı yürüttüğünü belirten Sağlam, bu yıl bakanlık tarafından 2 bin adet Akdeniz meyve sineği tuzağı gönderildiğini, ayrıca Osmaniye İl Özel İdaresi bütçesinden de bin adet alındığını belirterek, 36 üreticiye bunların dağıtılacağını ve böylece 250 dekar alanın bu zararlıdan korunmuş olacağını söyledi.

Üreticilere meyve sineği kitlesel yakalama tuzaklarını dağıtan Vali Yardımcısı Metin Esen ise “Bu tuzaklarla yapılan mücadele yöntemi kimyasal değil, hem çevreye hem de insan sağlığına duyarlı bir yöntem. Böylece doğayla uyumlu bir şekilde meyve sineği ile mücadele etmiş oluyoruz. Projede emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Tüm üreticilerimize verimli ve bol bereketli bir yıl diliyorum” dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz