DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

AFAD DUYURU…

AFAD DUYURU…

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

TRSM Danışanlarından resim ve el sanatları sergisi açıldı
    • 2 Ağustos 2019 - 07:07:42

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet vermekte olan Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) birimi danışanları tarafından, resim ve el sanatları sergisi açıldı. Hastane bahçesindeki sergide, 35 adet resim ve yaklaşık 900 adet el sanatları ürünü ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Açılış öncesinde, hastanenin toplantı salonunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Hastane Başhekimi Op. Dr Tamer Gülsür, toplum ruh sağlığı merkezlerinin, belirli ruhsal bozukluklar tanıları danışanlara, hastane odaklı tedavi yerine, toplum temelli tedavi yaklaşımı prensibini benimseyen bir merkez olduğunu ifade etti. TRHM’lerin, bireyleri, aile ve yaşanılan ortamdan uzaklaştırılmadan tedavisi ve rehabilitasyonu amaçlanmakta olduğunu kaydeden Gülsür, bu amaçla danışanlara, merkezde hem psikiyatrik takip ve tedavi hizmetleri, hem de sosyal becerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapılmakta ve çeşitli eğitimler verilmekte olduğunu ifade etti.

Başhekim Gülsür, yaklaşık 3.5 yıldır merkezin aktif hizmet vermekte olduğunu, bu süreçte yaklaşık 1800 ev ziyareti yapıldığını, merkeze kayıtlı aktif 203 danışmanın bulunduğun kaydetti. Daha sonra TRSM çalışanlarına hizmetlerinden dolayı plaket verilirken, danışanlar tarafından ise müzik ve şiir dinletisi sunuldu. Ardından, Danışanları iş uğraş terapisi çerçevesinde, halk eğitim öğretmelerinin desteği ile ortaya çıkardığı el emeği ürünler sergilendi. Serginin açılışı Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon komutanı Emin Yılmaz Sancaktar, Belediye Başkanı Kadir Kara, Milletvekilleri İsmail Kaya ve Mücahit Durmuşoğlu ve diğer protokol üyeleri ile birlikte yapıldı. Açılış kurdelesinin ardından sergi gezildi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz