OSMANİYE MİLLETVEKİLİ  DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ DERYA YANIK TBMM’YE KAYDINI YAPTIRDI

TANSİYON VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

TANSİYON VE ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPILDI

HEM’DE YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

HEM’DE YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÖDÜL YAĞMURU

15 TEMMUZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÖDÜL YAĞMURU

GAZİOĞLU’NDAN  ÜYELERİNE EV  ZİYARETİ

GAZİOĞLU’NDAN ÜYELERİNE EV ZİYARETİ

SALAMURA VE ZEYTİN YAĞI İHTİYAÇLARINI KENDİLERİ ÜRETİYOR
    • 11 Kasım 2019 - 06:25:21

Osmaniye’de 2023 Eğitim vizyonu çerçevesinde öğrenciler tarafından yaparak, yaşayarak uygulamalı Eğitim zeytin toplama etkinliği yapıldı.
Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde Binali Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesine 10 yıl önce dikilen zeytinler, toplanarak yatılı kalan 230 öğrenciye salamura ve zeytin yağı olarak geri döndü.
İlçe Kaymakamı İdil Özdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Sert’in de katıldığı öğrencilerin sosyal sorumluluk projesi kapsamında Zeytin toplama etkinliği yapıldı.
Okul idaresi bu yıl farklı bir karar alarak toplanan zeytinleri daha sağlıklı ve organik olduğundan yemeklerde kullanılmak üzere hem yağ, hem de sabah kahvaltılarında tüketmek üzere salamuralık zeytin kurdu.
Okul idaresi 20 dekar alana dikilen zeytinin büyük bir bölümünü yağ olarak,bir kısmını da salamura olarak tüketmeyi hedefliyor
Okul Müdürü Osman Avcıoğlu,400 adet zeytinden 350-400 litre arası zeytin yağı çıkması hedeflediklerini bunu da yemeklerde ve salamura şeklinde öğrencilerin tüketeceğini belirtti.
Öğrenciler Öğretmenleri eşliğin zeytinleri toplarken keyifli anlar yaşadılar.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz