ANDIRIN’DA BUNGALOV EVLERİ YAŞANILABİLİR BİR HALE DÖNÜŞÜYOR

ANDIRIN’DA BUNGALOV EVLERİ YAŞANILABİLİR BİR HALE DÖNÜŞÜYOR

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

MEHMET GÜRLEK MHP İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN MÜRACAATINI YAPTI

MEHMET GÜRLEK MHP İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN MÜRACAATINI YAPTI

Bu raflar 64 yıldır değişmedi

Bu raflar 64 yıldır değişmedi

ABİDİN İSPİR  BELEDİYE MECLİS A.ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI

ABİDİN İSPİR BELEDİYE MECLİS A.ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI

ŞAHİN,ÇÖZÜME KAVUŞTURULMAYAN KÜÇÜK SORUNLAR BÜYÜK SORUNLARA GEBEDİR
    • 2 Kasım 2022 - 08:44:36

Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Çalışanları Sendikası (Yeni Sendika) İl Temsilcisi ve aynı zamanda  Osmaniye Devlet Hastanesi İdari ve mali işler müdürü Mustafa Şahin “çözüme kavuşturulmayan küçük sorunlar büyük sorunlara gebedir” dedi.

Şahin yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi;Sorunların varlığını farketmezseniz, Sorun olduğunu görmek istemezseniz, Sorunların varlığını kabul etmezseniz, Sorunlarla yüzleşmekten kaçınırsanız, Sorunları çözmeye çalışmazsanız sorunlarla birlikte yaşamak zorunda kalırsınız ve daha büyük sorunlara zemin hazırlayıp onlara davetiye çıkarmış olursunuz. Kötü olan Sorunun varlığı değil, kötü olan Sorunun varlığından haberdar olmamak ,farkına varmamak, varlığını kabul etmemek ve çözümü için harekete geçmemektir. Olması gereken Önce sorunun farkına varmak, sonra sorunu kabul etmek, sonrasında sorun nedir bulmak, muhtemel çözüm önerilerini ortaya koymak ve nihayet en doğru çözümün hangisi olduğuna karar vererek harekete geçmektir.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını görmek, farkına varmak, kabul etmek ve çözümü için harekete geçmek gerek. Sorunların çözümüne Çalışma barışını ve huzurunu yeniden inşa etmekle başlanabilir. Şartların kendi içinde adil olması ve eşitlik ilkesine göre (kendi iş kolunda) yeniden gözden geçirilmesi ve olumsuzlukların farkına varılması gerekir. Çözüm önerileri için sahadan (özellikle taşradan) çalışanların katıldığı bir çalıştay yapılmasının katkısının olacağına inanıyoruz. Artık Bu Sorunların farkına varıp daha fazla ertelemeden konuşmak ve çözümlere kavuşturmak gerek. Sorunları masaya yatırıp akılcı ve kalıcı bir şekilde çözmek gerek.

VESSELAM SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET ÇALIŞANLARININ İVEDİLİKLE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNLARI VAR. Bu çerçevede üstümüze düşen görev her ne olursa olsun başımızla beraber biz hazırız. Selam ve dua ile.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz