AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

FİZYOMED KADİRLİ FİZİK TEDAVİ MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

FİZYOMED KADİRLİ FİZİK TEDAVİ MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

23 NİSAN EN GÜZEL BALKON SÜSLEME YARIŞMASI

23 NİSAN EN GÜZEL BALKON SÜSLEME YARIŞMASI

KİBİR …

KİBİR …

Fidan üretim tesisinde yolu kesişen iki kadın fidanlık kurdu

Fidan üretim tesisinde yolu kesişen iki kadın fidanlık kurdu

OSMANİYE’DE, PSİKOSOSYAL DESTEK BİRİMİ OLUŞTURULDU.
    • 13 Nisan 2020 - 07:25:09

Osmaniye’de vatandaşların öfke, korku ve stres yönetimine destek olmak amacıyla, Psikososyal Destek Birimleri oluşturuldu. İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalan ve psikolojik destek almak isteyen tüm vatandaşların haftanın yedi günü 8.00 -17.00 saatleri arasında 03288120060 ve 03287175010 numaralı telefon hattını arayarak kurumlarda görevli Psikolog, Sosyal Çalışmacı ve Çocuk Gelişimci personel tarafından danışmanlık hizmeti alabileceklerini söyledi.
Korona virüs salgınının, birçok ülkede hızla yayılım göstererek Dünyayı tehdit etmeye devam etmekte olduğunu belirten Müdür Öznavruz, “Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından Ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılımını engellemek adına bir çok tedbire başvurulmuştur. Tüm dünyayı etkileyen salgın, insanın fiziksel sağlığını etkilediği kadar insanların ruh sağlığını da olumsuz olarak etkilemektedir. Dolayısıyla günlük yaşam rutinlerimizin değişmesi ve sürece dair belirsizlik ile hayatımız üzerindeki kontrol hissinin azalması, sosyal mesafelendirme ya da karantinanın yarattığı yalnızlık hissi, geleceğe yönelik umutsuzluk, korku, endişe, çaresizlik, sevdiklerimize hastalık bulaştırmaya dair yoğun kaygı, içe kapanma, kimseyle iletişim kurmak istememe, sürekli gergin, sinirli, huzursuz hissetme, aile içi anlaşmazlıklar, çatışmalar ve iletişim kuramama gibi sorunlar ortaya çıkarmaktadır.” dedi.
Korona virüs ile ilgili bilimsel somut ve gerçekçi bilgiler için başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere sadece resmi kurumların açıklamalarının takip edilmesini isteyen Öznavruz şunları kaydetti: “Hastalığın risklerinden korunma yöntemlerini öğrenmek, uygulamak ve yakınlarımızı da sürece dahil etmek hem ruhsal hem de fiziksel sağlığımız açısından önemlidir. Bu süreçte; yaşadığımız duyguların normal ve geçici olduğunu, yoğun stres ve kaygı yaşadığımız anlarda bunu bastırmak yerine gerçekçi ve olumlu durumlara yönelmemiz gerektiğini, duygu ve düşüncelerimizi sevdiklerimizle paylaşmanın ruh sağlığımızı olumlu etkilediğini bilmeliyiz. Fiziksel sağlığımızla Ruh sağlığımızın yakından ilişkili olduğunu unutmayınız!”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz