SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN “KADINA ŞİDDETE HAYIR”

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN “KADINA ŞİDDETE HAYIR”

JANDARMADAN  BAKIMA MUHTAÇ OLAN HAYVANLARA DESTEK

JANDARMADAN BAKIMA MUHTAÇ OLAN HAYVANLARA DESTEK

ÜCRETSİZ ÇORBA EVİ YENİDEN AÇILDI

ÜCRETSİZ ÇORBA EVİ YENİDEN AÇILDI

KADİRLİ OSMANİYE YOLUNDA KAZA

KADİRLİ OSMANİYE YOLUNDA KAZA

ALASIRT, SAHAYA İNDİ, SIKMADIK EL BIRAKMADI

ALASIRT, SAHAYA İNDİ, SIKMADIK EL BIRAKMADI

OSMANİYE’DE FARKINDALIK” EĞİTİMLERİ VERİLDİ
    • 29 Eylül 2023 - 08:25:09

OSMANİYE’DE FARKINDALIK” EĞİTİMLERİ VERİLDİ

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Velhasıl Sosyal Yaşam Eğitim ve Kültür Derneği tarafından yürütülen “Afetlerle Mücadelede Gönüllü Timler Projesi”nin Afet Bilinci, Arama Kurtarma Farkındalık ve İlkyardım Farkındalık Eğitimleri Osmaniye Gençlik Merkezinde düzenlendi. Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 3 gün boyunca devam edecek olan eğitimlerin ikinci gününde gençlerle bir araya geldi. Ziyarette Gençlik ve Spor Müdürü Sedat Acar, AFAD İl Müdürü Selami Kılıçel de yer aldı.
Ziyaret sırasında Proje Koordinatörü Aynur Karabulut Vali Yılmaz’a bilgi verdi. Karabulut, “Biliyorsunuz bizim projemiz İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından afet bilinci oluşturma üzerine bir proje. Biz bu noktada gençlere ilkyardım nasıl yapılır, yolda geçerken ya da ailemizde herhangi bir vaka olduğunda en azından Heimlich manevrası nasıl yapılır, solunum nasıl yapılır, nasıl temel yaşam desteği verebiliriz, bu noktada bilgilendirme yapıyoruz. Dün bütün gün arkadaşlarımıza bu bilgileri verdik. Bugün de AFAD’dan arkadaşlarımız aramızdalar AFAD İl Müdürümüzün koordinesi ve desteğiyle. Afet bilinci üzerine, afet öncesi ne yapmamız gerekiyor, yangın bilinci üzerine teorik bir bilgi verdik. Daha sonra da pratik uygulama yapacağız. Yarınki eğitimimizde de afet eğitimine devam ederek, özellikle çadır nasıl kurulur konusunda eğitim vereceğiz.”dedi.
Vali Yılmaz ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, gençlere verilen eğitimler için teşekkür ederek “Afetleri her zaman yaşayabiliyoruz. 6 Şubatta dünyanın en büyük kara depremini yaşadık. 500 yılda olabilecek bir depremi yaşadık. Türkiye’nin her yerinde deprem olabilir, maalesef şurada deprem olmaz deme imkanımız olmayan bir coğrafyada yaşıyoruz. Biz bu coğrafyayı terk etmeyeceğiz, bu vatan bizim için cennet vatan. Verilen bu bilgilerin öğrenilmesi gerçekten çok önemli, hayat kurtarır. Hayat kurtarmanın ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir insanın hayatını kurtarmaktan daha güzel ne olabilir? Depreme dayanıklı bina yaparsak hayatta kalırız. Onun dışında bilmemiz gereken de bu bilgiler, bunları da bilirsek tamamlamış olacağız. Bu nedenle bu bilgiler çok kıymetli”diye konuştu.
Programın devamında yangın söndürme eğitiminin uygulamalı bölümüne gençlerle birlikte katılan Vali Yılmaz, gençlerimize verilen eğitimler için emeği geçen herkese teşekkür etti.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz