DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ DOLAYISIYLA KADİRLİ’DE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

AFAD DUYURU…

AFAD DUYURU…

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

1 TON CAM VE PLASTİK ATIK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

Galatasaray’ın şampiyonluğu Kadirli’de kutlandı

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Osmaniye polisinden, öğrencilere Çanakkale gezisi
    • 24 Haziran 2019 - 08:05:35

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) tarafından, ‘Genç adımlar kampa-3’ projesi ve ‘Dede Ben Geldim’ gezi faaliyeti kapsamında, derslerinde başarılı olan 34 öğrenci Çanakkale gezisine götürüldü. Masal Park Otoparkında toplanan öğrenciler, 4 gün sürecek olan kamp süresince, Çanakkale Şehitlik Ziyaretleri ve çeşitli sosyal etkinliklere katılacaklar. Geçirilecek zaman zarfında ise öğrencilerin, devleti ve devlet görevlilerini yakından tanımaları, güven duygusunu pekiştirerek terörle mücadele açısından, büyük katkı sağlayacağının hedeflendiği vurgulandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çanakkale Gençlik Kampının, 330 kişilik bir dönem halinde ve toplam dört dönem şeklinde yapılacağı kaydedildi. Gezi faaliyeti ile ilgili yapılan açıklamada, “Terör örgütleri, eleman temin etmek için başla öğrenciler olmak üzere hedef kitlesindeki gençlere yönelik propaganda faaliyetlerinde bulunmakladır. Gençleri kandırmaya ve militanlaştırmaya çalışan terör örgütleri, hedef kitlesindeki kişilerin sosyal, ekonomik, psikolojik sorunları ile etnik ve dini farklılıklarını istismar etmekte, gençlerin bu özelliklerini kendileri ile bütünleştirecek propaganda faaliyetim yürütmektedir.

Terör örgütlerinin eleman kazanımlarının engellenebilmesi için, okul çağlarından itibaren gençlerin terörden korunması, terör ve terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı farkındalık oluşturularak bilinçlendirilmeleri şiddete varan aşırılıkların önlenmesi ve terör örgütlerinin propagandalarının etkisiz hale getirilmesi gereklidir. Bu nedenle de öğrencilere yönelik bilgilendirme ve önleme faaliyetleri büyük önem taşımaktadır.” denildi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz