TOKMAKLI’DA OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI: 5 YARALI

TOKMAKLI’DA OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI: 5 YARALI

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TRAFO VE OT YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

TRAFO VE OT YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

KADİRLİ HEM’DE YIL SONU SERGİSİ AÇILACAK

KADİRLİ HEM’DE YIL SONU SERGİSİ AÇILACAK

ELEKTRİK AKIMINA KAPILAN “ÇOCUK” AĞIR YARALANDI

ELEKTRİK AKIMINA KAPILAN “ÇOCUK” AĞIR YARALANDI

MEHMET NURİ ARIOĞLU İLKOKULUNDA VELİLERE ÖNEMLİ SEMİNER
    • 15 Ekim 2019 - 07:19:53

Eğitim ve öğretimdeki başarının yanı sıra sosyal  ve kültürel projeleriyle de dikkat çeken Mehmet Nuri Arıoğlu İlkokulu müdürlüğü tarafından velilere yönelik TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI VE ANNE BABA TUTUMLARI konulu seminer düzenlendi. Seminerin açılışında konuşan okul müdürü Selim YİĞİT, sınıf ziyaretleri sırasında öğrencilerle yaptığımız sohbetlerde öğrencilerin dile getirdikleri hususlar, bazı velilerimizin sosyal medya düşkünlüğü nedeniyle öğrencilerimizle yeterli ilgilenmemelerinden yakınmaları bizleri bu semineri düzenlemeye yönlendirdi.

Evdeki ilgisizliğin öğrencinin okul hayatı üzerinde olumsuz etki yapacağını bilen bizler, bilgi dağarcığımızı zenginleştirecek, yeni bakış açıları kazandıracak ve rol model olmamızı kolaylaştıracak bu programı organize ettik, dedi.
Velilerin büyük ilgi gösterdiği programda Kadirli Rehberlik araştırma Merkezi Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Cem Murat Örtlek ve Kadirli RAM Rehberlik Öğretmeni Badel Çetinkale, Teknoloji Bağımlılığı ve Anne Baba Tutumları konulu sunum yaptılar.

Teknoloji bağımlılığının sadece çocuklar için değil aynı zamanda büyükler içinde zararlı olduğunu açıkladıktan sonra bu bağımlılıktan yavrularımızı nasıl koruruz, evde onlara nasıl bir rol model olunması gerektiğini anlattılar. Çevresinde iyi örnekler gören çocukların okul hayatında ve tüm hayatında daha başarılı, mutlu ve huzurlu olacağını vurguladılar.
Veliler, insanlar bazı yanlışları farkında olmadan yapabiliyorlar veya yanlış yaptıklarının farkında olmayabiliyorlar düzenlenen bu tür programlar bizim daha bilinçli birer veli olmamıza katkı sağlıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, benzer programların düzenlenmeye devam edilmesini istiyoruz, dediler.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz