SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN “KADINA ŞİDDETE HAYIR”

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN “KADINA ŞİDDETE HAYIR”

JANDARMADAN  BAKIMA MUHTAÇ OLAN HAYVANLARA DESTEK

JANDARMADAN BAKIMA MUHTAÇ OLAN HAYVANLARA DESTEK

ÜCRETSİZ ÇORBA EVİ YENİDEN AÇILDI

ÜCRETSİZ ÇORBA EVİ YENİDEN AÇILDI

KADİRLİ OSMANİYE YOLUNDA KAZA

KADİRLİ OSMANİYE YOLUNDA KAZA

ALASIRT, SAHAYA İNDİ, SIKMADIK EL BIRAKMADI

ALASIRT, SAHAYA İNDİ, SIKMADIK EL BIRAKMADI

KÜRSAD GENEL BAŞKANI ÇAKAR, GAZETECİLERİN KONUĞU OLDU
    • 15 Eylül 2022 - 07:34:00
  • KÜRSAD GENEL BAŞKANI ÇAKAR, GAZETECİLERİN KONUĞU OLDU.

Küresel Stratejik Araştırmalar Derneği Genel Başkanı Mustafa Çakar Kadirli’de gazetecilerle bir araya geldi.

Kadirli’nin sosyo kültürel ve sosyo ekonomik durumu ile ilgili sohbetin ardından Çakar; kısa adı “KÜRSAD” olan Küresel Stratejik Araştırmalar Derneği’nin kuruluş amacı hakkında bilgiler verdi.

Mustafa Çakar; Kürsad’ın bir bilgi üretim ve analiz merkezi olduğunu belirterek ” biz KÜRSAD olarak çağımızın ihtiyaç duyduğu bilgi ve analizleri üreterek, stratejik planlamalar geliştirip, bunu toplumun bilgisine sunma çabası içindeyiz.. Derneğimizin faaliyet alanı çok geniş olup, araştırma, eğitim hizmetleri, iletişim, medya, yayıncılık, proje ve danışmanlık hizmetleri, konferans ve organizasyon, elektronik ve kütüphane hizmetlerini kapsamaktadır. Tüm bu faaliyetlerde kamu yararını ön planda tutuyoruz. KÜRSAD olarak, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı olmayı hedefliyoruz. Bir düşünce merkezi gibi görünsek te kamu yararı gördüğümüz her konuda ürettiğimiz projeleri faaliyete geçirebilme dinanizmine de sahibiz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunan Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi’nde yer alan Anadolu Hiyeroglif ve Fenike dillerinin bir arada kullanıldığı yazıtlarla ilgili yürütülen çalışmalarımızla çift dilli “Karatepe Yazıtları” UNESCO Dünya Belleği Kütüğü’ne Türkiye’den miras olarak kaydedilen 70’inci eser oldu. Bu çok sevindirici ve umut verici olayı kamuyla yeterince paylaşamadık zannediyorum.

Ayrıca sahip olduğumuz özgül ağırlığı yüksek kültürel ve coğrafi güzelliklerimizi de bölgemizin tanıtımında maalesef yeterince kullanamadık. Küresel Stratejik Araştırmalar Derneği olarak kültürel değerlerimize ve tarımsal ürünlerimize katma değer eklemek zorundayız. Bu coğrafyayı ve burada yaşayan kardeşlerimizi seviyoruz, önemsiyoruz” dedi

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz