OKÜ Bahar Şenliği Büyük Bir Coşkuyla Başladı

OKÜ Bahar Şenliği Büyük Bir Coşkuyla Başladı

TAŞLAR ÜZERİNE-22

TAŞLAR ÜZERİNE-22

Sumbas’ta “İnovasyon Projesi” gerçekleştirildi..

Sumbas’ta “İnovasyon Projesi” gerçekleştirildi..

BORSA İSTANBUL’DAN KERMESE DAVET

BORSA İSTANBUL’DAN KERMESE DAVET

Anaokulu Öğrencilerinin resim sergisi muhteşemdi.

Anaokulu Öğrencilerinin resim sergisi muhteşemdi.

Kadirli’de “10 bin adet fidan” toprakla buluştu.
    • 25 Mart 2022 - 07:58:26

Kadirli’de “10 bin adet fidan” toprakla buluştu.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Karatepe köyünde 10 bin adet fidan toprakla buluşurken etkinliğine katılan 73 yaşındaki Durdiye Çözeli, ilk defa fidan dikti.

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından geçen yıl Karatepe köyünde meydana gelen orman yangınında zarar gören alanda fidan dikimi etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe katılan 73 yaşındaki Durdiye Çözeli, ilk defa fidan dikmenin mutluluğunu yaşadı.

Çözeli, orman yangınına çok üzüldüğünü belirterek, ilk defa fidan diktiğini söyledi.

Herkesi fidan dikmeye davet eden Çözeli, “73 yaşındayım. Daha önce fidan dikmedim. Fidan dikmeye geldim. Herkesi fidan dikmeye davet ediyorum. Ormanımız yandı. Çok üzüldüm. Allah’ım bir daha böyle üzücü durum göstermesin.” diye konuştu.

Kadirli Orman İşletme Müdürü Adem Sarıbıyık ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır da 73 yaşında fidan dikimine gelen Durdiye Çözeli ile guru duyduklarını belirterek, “Diktiğin ağaç diğer ağaçlarla yeşillensin. Ömrün uzun olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

Kadirli Orman İşletme Müdürü Adem Sarıbıyık ise programa katılanlara teşekkür ederek, geçen yıl meydana gelen ormanlık alana Orhan Haftası kapsamında Harnup, Defne, Selvi ve Kızılçam olmak üzere 10 bin adet fidan dikimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sarıbıyık, ormanları korumada herkesein görevli olduğunu belirterek, “Bizler orman teşkilatı olarak adeta vatan savunması anlayışıyla ormanlarımızı koruyup kollarken, aynı bilinçlenmenin toplum düzeyinde olması halinde ormanlarımız gelişecek, gelecek nesillere taşınacak ve insanlarımız mutlu ve sağlıklı bir ortamda yaşamış olacaktır” ifadelerini kullandı.

Fidan dikimi etkinliğine, İlçe Milli eğitim Müdürü İlyas Tapsız, İlçe Tarım Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Kızılay ekibi, bazı kurum ve siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Menderes Özat

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz