SOSYAL HİZMET MERKEZİ KARİYER GÜNLERİ KAPSAMINDA GAZETECİLERİ AĞIRLADI

SOSYAL HİZMET MERKEZİ KARİYER GÜNLERİ KAPSAMINDA GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Osmaniye Ak Parti Milletvekili İsmail Kaya basın bülteni yayınladı.

Osmaniye Ak Parti Milletvekili İsmail Kaya basın bülteni yayınladı.

KAYMAKAM TAŞKIRAN’DAN KAR UYARISI

KAYMAKAM TAŞKIRAN’DAN KAR UYARISI

KAR NEDENİYLE EVİNDE MAHSUR KALAN 90 YAŞINDAKİ KADINI, İTFAİYE EKİBİ KURTARDI

KAR NEDENİYLE EVİNDE MAHSUR KALAN 90 YAŞINDAKİ KADINI, İTFAİYE EKİBİ KURTARDI

Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık’tan önemli uyarılar..
    • 5 Mart 2021 - 07:01:47


Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık’tan önemli uyarılar..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasına göre “çok yüksek riskli” iller arasında bulunan Osmaniye’de, Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, “Esnaflarımız için, sağlıkçılarımız ve halkımız için kurallara daha çok dikkat ederek mavi kategoriye girmemiz gerek. Bunun için 1 ay dişimizi sıkıp eş dost ve akraba ziyaretlerini yapmayalım. Yaptığımız analizlerde bulaşın yüzde 80’inin ziyaretlerden bulaştığını görüyoruz. Lütfen evde kalalım ve kurallara riayet edelim” değerlendirmesinde bulundu.
Arık, Kadirli Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yaptığı açıklamada, Kovid-19 haritasında Osmaniye’nin kırmızı kategoride olduğunu belirterek, bulaşın en çok ev ortamında eş dost ve akraba ziyaretlerinden dolayı artığını belirtti.
Yeni Tip Koronavirüs ile en etkin mücadele edeceklerini ve denetimleri sıklaştıracaklarını ifade eden Arık, şunları kaydetti:
” Sağlık Bakanlığımızın hazırladığı Kovid-19 haritasında Osmaniye’miz ne yazık ki kırmızı kategorideki iller arasında yer alıyor. Ülkemizde virüsün görüldüğü günden bu yana en etkin mücadele veren iller arasında ilk 10’da iken bir anda vaka artışının en çok artış gösterdiği iller arasında girdik. Hal böyle olunca kapalı olan açılmayı umut eden esnaflarımız açılamadı. Esnaflarımız için, sağlıkçılarımız ve halkımız için kurallara daha çok dikkat ederek mavi kategoriye girmemiz gerek. Bunun için 1 ay dişimizi sıkıp eş dost ve akraba ziyaretlerini yapmayalım. Yaptığımız analizlerde bulaşın yüzde 80’inin ziyaretlerden bulaştığını görüyoruz. Lütfen evde kalalım ve kurallara riayet edelim. Mavi kategoride olan illerimizde eğitim öğretim tam zamanlı olarak açıldı. Osmaniye’mizde ise belirli sınıflar ve saatler dahilinde eğitim öğretim başladı. İlimizde ve ilçemizde hastanelerimiz dolup taşmadı. Yoğun salgına müsaade etmedik. Virüs ilçemizde yatay bir seviye de seyretti. Koronavirüs salgınını en aza indirmemiz gerekiyor. Bunun için ciddi tedbirlerimiz var. Herkesin daha dikkatli olmalı ve kırmızı kategorideki yerimizi önce sarıya sonra ise maviye çevirmemiz gerekiyor. Çünkü böyle devam ederse ne esnaflarımız rahat bir nefes alacak ne de öğrencilerimiz okullarına tam zamanlı kavuşabilecektir. Lütfen kurallara riayet edip ziyaretlerimizi kısıtlayalım.”
Kadirli İlçe Sağlık Müdürü Dt. Ayşe Bozkurt ise Kadirli’de akraba ziyaretine gelen bir kişinin 15 kişiye virüs bulaştırdığını belirterek, bunlardan bir kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
Toplantıya, daire müdürleri, il genel meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı..

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz