AŞURE ETKİNLİĞİNE DAVET

AŞURE ETKİNLİĞİNE DAVET

Şehit Atakan Çakır için mevlit okutuldu

Şehit Atakan Çakır için mevlit okutuldu

YAZ KUR’AN KURSUNDA KAHVALTI ETKİNLİĞİ

YAZ KUR’AN KURSUNDA KAHVALTI ETKİNLİĞİ

EĞİTİM ŞART…

EĞİTİM ŞART…

JANDARMA, AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI KADINLARI BİLİNÇLENDİRİYOR
    • 23 Ocak 2021 - 07:32:38


JADARMA, AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI KADINLARI BİLİNÇLENDİRİYOR

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığının kentte yaşayan kadınları bilnçlendirerek, kadına şiddette önemli bir azalmanın olduğu görülüyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan İl Jandarma Komutanlığı şunları söyledi:

“Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 2020 yılı içerisinde 242 aile içi ve kadına şiddet olayı meydana gelmiş ve 154 şahıs hakkında koruyucu ve önleyici tedbir kararı alınmıştır. Bir önceki yıla oranla aile içi ve kadına şiddet olaylarında %9 düşüş sağlanmıştır.

2021 yılı içerisinde aile içi ve kadına şiddet olayları ile çocuk suçlarının azalması maksadıyla Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliğince eğitim faaliyetleri yapılmaktadır.

Bu kapsamda; aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında, Toprakkale ilçesi Organize Sanayı Bölgesinde faaliyet gösteren bir tekstil firmasında çalışan kadınlar ile Sumbas ilçesi Mehmetli beldesinde ikamet eden kadınlara yönelik Kadın Acil Destek (KADES) programı hakkında eğitim faaliyeti yapılarak, programın cep telefonlarına indirilmesi sağlanmıştır.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığınca; aile içi ve kadına şiddetle mücadele kapsamında eğitim faaliyetleri artarak devam edecek olup, bu sayede aile içi ve kadına şiddet olaylarının önüne geçilmesi hedeflenmektedir “

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz