TARİHİ YAPILAR HATAY VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN RESTORE EDİLİYOR

TARİHİ YAPILAR HATAY VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN RESTORE EDİLİYOR

BAŞHEKİM GEREK  “TÜM VATANDAŞLARIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞI İLE AŞILARINI YAPTIRABİLİRLER”

BAŞHEKİM GEREK “TÜM VATANDAŞLARIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞI İLE AŞILARINI YAPTIRABİLİRLER”

Köylüler “domuz” nedeniyle mağdur oluyorlar

Köylüler “domuz” nedeniyle mağdur oluyorlar

OSMANİYE’DE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İLK KORONA VİRÜS AŞISI UYGULANDI

OSMANİYE’DE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İLK KORONA VİRÜS AŞISI UYGULANDI

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN ATATÜRK’ÜN OSMANİYE GELİŞİNİN 96. YILDÖNÜMÜ MESAJI

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN ATATÜRK’ÜN OSMANİYE GELİŞİNİN 96. YILDÖNÜMÜ MESAJI

 İmam Hatipli öğrencilerin roket başvurusu kabul edildi
    • 12 Nisan 2019 - 07:39:29

Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin, Korkut Ata Üniversitesi işbirliği ile hazırladıkları model roketle, TEKNOFEST 2019 Roket Yarışmasına yapmış oldukları Alçak İrtifa kategorisi başvuruları kabul edildi.TEKNOFEST 2019 yarışmasına katılma hakkı kazanan Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ali Asil, bu fuara katılmanın hem öğrenciler hem de Osmaniye adına heyecan verici olduğunu söyledi. Ali Asil açıklamasında, projeye OKÜ Mühendislik Fakültesi Bölümlerinin Öğretim Üyeleri ve öğrencilerinin çalışmalarıyla katkı sağladıklarını belirterek, “Korkut Ata Üniversitesi Kimya Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Müslüm Demir’in danışmanlığıyla Osmaniye Roket Takımı olarak Korkut Ata roketimizin Öncül Tasarım Raporu kabul edildi.

Yaklaşık 600 başvurunun yapıldığı Teknofest 2019 Roket Yarışmasına, koordinatörümüz Eyüp Hakan Dingil’in takım lideri olduğu Roket çalışmamız, ön elemeyi geçerek atış yapma hakkı elde etti. Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik Fakültelerinden Araştırma Görevlisi, Yüksek Lisans ve Lisans öğrencilerinden oluşan ekip ile Okulumuz Havacılık Kulübü öğrencilerinin bundan sonraki çalışması Kritik Tasarım Raporunu da sunarak, Eylül ayında yapılacak atış için, 1500 metrelik “KORKUT ATA” roketimizin hızla hazırlanmasıdır.

Osmaniye Roket Takımı olarak böyle bir başarıya imza atmaktan dolayı öğrencilerimiz oldukça mutlu ve gururludurlar.” dedi. Bu projemiz için ROKETSAN’dan motor desteği sağlanacağını belirten Asil şöyle devam etti: “Bu bağlamda, T3 Vakfı Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar’a da teşekkür ediyorum. Amacımız, Mühendislik, Havacılık ve Uzay Teknolojileri ile ilgili gençlerin dikkatlerini çekmek, bu alanlarda Ulusal Savunma Sanayimize katkı sağlayacak öğrencilere ufuk açmaktır. Osmaniye ilinde ilk defa böyle bir çalışma yapmak, Okulumuz ve Korkut Ata üniversitemiz açısından gurur verici olmuştur.”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz