Yeni Atanan Doktorlar Hasta Kabulüne Başladı..

Yeni Atanan Doktorlar Hasta Kabulüne Başladı..

kaçak sigara üretimi yapan şahıs yakalandı 

kaçak sigara üretimi yapan şahıs yakalandı 

KAYMAKAM BAKIR “BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ” 

KAYMAKAM BAKIR “BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİ” 

HAYVAN BARINAĞINDAKİ CAN DOSTLARIMIZ SAHİPLENDİRİLİYOR

HAYVAN BARINAĞINDAKİ CAN DOSTLARIMIZ SAHİPLENDİRİLİYOR

BAŞKAN TARHAN’DAN JANDARMA KOMUTANINA ZİYARET

BAŞKAN TARHAN’DAN JANDARMA KOMUTANINA ZİYARET

GÖNÜL TRENİ …
    • 2 Şubat 2022 - 07:58:12

 

İyi, doğru ve güzel birbirinden ayrılmayan üç ilkedirler. Güzelin hakiki ve özgür olması, hakikatin kendisini, hakikat olarak bir kez daha yaratmasıdır.

Hannah Arendt’in şu müthiş özeleştirisini hatırlamakta fayda var: “Herkes yanıldığımı kanıtlamaya çalışıyor ama hiç kimse gerçek hatamı fark etmedi: Kötülük hem sıradan hem de radikal olamaz. Kötülük sadece aşırı olabilir. Asla radikal olamaz. Sadece iyilik içten ve radikal olabilir.”

İyi olmaya çabalamak, semptomları yorgunluk, tükenmişlik olan bir hastalıktır. İnsan sâde ve basitçe iyidir zateb değil mi? Bilgelerin “Zorluğu, kolaylığındandır” dediği yer. Çalışmak, bir konu üzerinde dikkatleri yoğunlaştırma becerisidir; akıl gerektirir, azim gerektirir. Akıl faal olduğunda kötülükten uzaklaşır. Çağımızdaki yaygın kötülük, tembelliktir.
Her zaman ifade edildiği gibi; sabit bir noktaya ayak basmalı, sağlam bir köke yapışmalı. İsmail Emre’nin şu sözünü kulakta küpe yaparak anlaşalım: “Yol almak istersen: Sana yapılan kötülükleri ve yaptığın iyilikleri unut, sana yapılan iyilikleri ve yaptığın kötülükleri hatırla.” İyi ve kötünün sayfalarca yazılabilecek diyalektiğinin bilgece bir özeti.
Çevresindekilere sürekli olarak iyilik yapan insanlar vardır; özellikle hakiki olarak istenilene yapılmaktadır bu iyilik. İyilik yapmak başkalarının da teşvikini sağlayacaktır. Bu nedenle doğru zamanda doğru yerlere iyilik yapmak adalettir. Bunun için cesaretli olmak yeterlidir.
Cesaretiniz bol olsun.- MUSTAFA KEMAL EVREN ÇİĞİL -EĞİTİMCİ-YAZAR

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz