ÇOK GEÇ KALMAYIN…

ÇOK GEÇ KALMAYIN…

ÇUKUROVA SPOR KULÜBÜ CUMARTESİ KİCK BOKS MUSABAKASI DÜZENLİYOR

ÇUKUROVA SPOR KULÜBÜ CUMARTESİ KİCK BOKS MUSABAKASI DÜZENLİYOR

Vefat Eden Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök’ün Adı Derslikte Yaşatılacak

Vefat Eden Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök’ün Adı Derslikte Yaşatılacak

Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma

Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma

MAVERA RESTAURANT GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILDI..

MAVERA RESTAURANT GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILDI..

DURMUŞOĞLU “MESLEKLERİNİ SEVGİ VE ÖZVERİYLE GÖREVİNİ YERİNE GETİREN ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”
    • 23 Kasım 2020 - 20:46:26

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Durmuşoğlu mesajında şunları kaydetti;
“Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra eden, yurdumuzun her köşesinde fedakârca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgi ve özveriyle yerine getiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.
İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesinin imkânsız olduğu bilinciyle gece gündüz çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.
Bu çerçevede eğitimde, 2023 vizyonu belgesi’ni açıklayarak, varmak istediğimiz yeri, yol haritamızı, güzergahlarımızı, kamuoyuyla paylaştık.
Yatırımlarda birinci sıraya eğitimi koyduk, 2002 yılında 7 milyar 461 milyon olan Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini 2019 yılında yüzde 1425’lik bir artışla 113 milyar 813 milyona çıkardık.
2002 – 2003 eğitim öğretim döneminde 540 bin 433 öğretmen mevcut iken, 2019-2020 eğitim öğretim yılında 1 milyon 118 bin öğretmenle hizmet verdik.
2002 yılında 53 devlet 23 vakıf olmak üzere üniversite sayısı 76 iken, Eylül 2020 tarihi itibariyle üniversite sayımız 129 devlet, 74 vakıf olmak üzere 203’e ulaşmıştır.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde eğitime verdiğimiz önem her zaman ilk sırada yer aldı ve almaya devam edecektir diyor, milletin ilim, irfan ve bilgi kaynağı olan tüm öğretmenleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Sözlerime son verirken başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit düşmüş eğitimcilere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı, huzurlu ve uzun ömürler geçirmelerini diliyorum.”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz