Vali Erdinç “Turplar Vadisinde”

Vali Erdinç “Turplar Vadisinde”

KADİRLİ AKIL VE ZEKA OYUNLARI 15 TATİLDE YANINIZDA

KADİRLİ AKIL VE ZEKA OYUNLARI 15 TATİLDE YANINIZDA

Öğrenciler Karın Tadını Çıkardı

Öğrenciler Karın Tadını Çıkardı

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİN RESİM SERGİSİ BEĞENİ TOPLADI

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİN RESİM SERGİSİ BEĞENİ TOPLADI

KADİRLİ’DE SOKAK HAYVANLARI İÇİN YİYECEK BIRAKILDI

KADİRLİ’DE SOKAK HAYVANLARI İÇİN YİYECEK BIRAKILDI

DSİ CEYHAN OVASI SULAMASI İŞLETME BAKIM VE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖNEMLİ DUYURU TAŞKIN SAHALARINDAN UZAK DURUN!
    • 23 Ocak 2021 - 07:36:58


DSİ CEYHAN OVASI SULAMASI İŞLETME BAKIM VE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖNEMLİ DUYURU
TAŞKIN SAHALARINDAN UZAK DURUN!
T.C TARIM VE ORMAN BAKANLIGI Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 6.bölge Müdürlüğü Aşağı Ceyhan Ovası Sulaması İşletme Bakım ve Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada balık tutmak, hayvan otlatmak için taşkın sahasında oluşan adacıklara çıkılmaması uyarısında bulunuldu.
Yapılan yazılı açıklamada;
“Şube Müdürlüğümüz Ünitelerinden Kadirli İşletme ve Bakım Başmühendisliğimiz görev sınırları içerisinde yer alan nehir ve dere yataklarında gerek yağışlar nedeniyle su seviyesinde ani yükselmeleri sonucunda, Özellikle Mehmetli Barajına, Kozan Barajına, Köyyeri Göletine, Batepe göletine.
Zerdali göletine, Ceyhan Nehir Yatağına, Savrun Çayına, Sumbas Çayını, Kesiksuyu Çayına,
Endel Taşkın Kanalına, Kilgen Çayına, Deliçay Deresine, Karapınar Çayına, Tabak Deresine.. v.b
diğer Göletlere, Dere Yataklarına, Drenaj Kanallarına ve Kanallara civarlardaki köylerden ve
dışarıdan gelen vatandaşlarımız zaman zaman suyun düşük olduğu durumlarda balık tutmak, koyun otlatmak, kum almak vb. amaçlarla yaklaşıldığı ve yatak içinde oluşan adacıkların üstüne çıkıldığı gözlenmiştir.
Özellikle Kış mevsimi içerisinde olduğumuz şu günlerde Şube Müdürlüğümüz Ünitelerinden Kadirli İşletme ve Bakım Başmühendisliğimiz görev sahası içerisinde bulunan Mehmetli Barajına, Kozan Barajına, Köyyeri Göletine, Batepe Göletine. Zerdali Göletine, Ceyhan Nehir Yatağına, Savrun Çayına, Sumbas Çayını, Kesiksuyu Çayına, Endel Taşkın Kanalına Kilgen Çayına, Deliçay Deresine, Karapınar Çayına, Tabak Deresine, …v.b diğer Göletler, Dere Yataklarına, Drenaj
Kanallarına ve Kanallara ve dere yataklarından uzak durmaları, su yükselmeleri insan ve hayvan sağlığı açısından tehlike arz edeceği, dere yatağı içinde oluşan adacıklara çıkılmaması gerekmektedir.
Aksi takdirde doğabilecek her türlü Can ve Mal kayıplarından DSİ’nin hiçbir şekilde sorumluluk altında bulunmayacağının bilinmesini İl İlçe ve Köy halkına duyurulur.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz