VALİ YILMAZ,HUZUREVİ SAKİNLERİNİ ZİYARET ETTİ

VALİ YILMAZ,HUZUREVİ SAKİNLERİNİ ZİYARET ETTİ

EMNİYETTEN HUZUR VE ASAYİŞ UYGULAMALARI

EMNİYETTEN HUZUR VE ASAYİŞ UYGULAMALARI

KADİRLİ’DE KUVVETLİ SAĞANAK SONRASI YARALAR SARILIYOR

KADİRLİ’DE KUVVETLİ SAĞANAK SONRASI YARALAR SARILIYOR

DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZİ YEREL MEDYA, TARİHİN EN BÜYÜK EKONOMİK KRİZİNİ YAŞIYOR

DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZİ YEREL MEDYA, TARİHİN EN BÜYÜK EKONOMİK KRİZİNİ YAŞIYOR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinden ‘uzaktan eğitim’ kararı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinden ‘uzaktan eğitim’ kararı

DOĞU AKDENİZ KALKINMA AJANSI’NIN 107. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI OSMANİYE’DE YAPILDI
    • 6 Ekim 2022 - 08:09:34

DOĞU AKDENİZ KALKINMA AJANSI’NIN 107. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI OSMANİYE’DE YAPILDI
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 107. Yönetim Kurulu Toplantısı, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun başkanlığında Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz’ın ev sahipliğinde, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Gizlice, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu, DOĞAKA Genel Sekreter Vekili Oğuz Alibekiroğlu ile ilgili Ajans personelinin katılımıyla Osmaniye’de düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Valisi ve DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Coşkun, “Ajansımız faaliyetleri, 2022 Yılı Çalışma Programı çerçevesinde devam etmektedir. Bu kapsamda; destek programları uygulamaları, ulusal ve uluslararası programlara yönelik proje geliştirme çalışmaları, yatırım destek ve tanıtım faaliyetleri ile araştırma, analiz ve planlama çalışmalarına yönelik faaliyetler yürütülmektedir. Önceki dönemlerde uygulamaya alınan; turizm altyapısı programları, özel sektöre yönelik faizsiz kredi desteği programları, güdümlü proje desteği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı, Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı ve Üreten Şehirler Programı kapsamındaki projelerin uygulanmasına devam edilmektedir. Halen devam eden destek programlarının yanı sıra ilan edilmesi planlanan yeni destek programlarında son aşamaya gelinmiştir. Faizsiz kredi desteği ve Ajansımız tarafından hazırlanan ön fizibilite çalışmalarının yatırıma dönüştürülmesi amacıyla hazırlanan yeni destek programlarına ilişkin teklifler Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na iletilmiş olup Bakanlık onayına müteakip programların Ekim ayı içerisinde ilan edilmesi planlanmaktadır. Diğer taraftan, 2024-2028 yılları arasını kapsayacak Ulusal Kalkınma Planı hazırlıkları ile uyumlu olarak aynı dönemi kapsayacak şekilde yeni Bölge Planı hazırlıkları devam etmektedir. Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde sosyo-ekonomik kalkınmaya yönelik konuların ele alınacağı bu Bölge Planı, Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile uygulanacaktır. Bölgesel kalkınmada birçok program ve projenin hayata geçmesine vesile olacak bu çalışmanın, bölgemizde kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının aktif katılımı ile hazırlanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Bölge Planı hazırlıklarına katkı sağlamak isteyen herkesin erişimine açık olan anket uygulaması Ajansımız web sitesi üzerinden duyurulmuştur. Bölgemizdeki yerel ürünlerin markalaşması ve tanıtımına yönelik yürütülen coğrafi işaretleme çalışmaları kapsamında Hatay Kömbesi ve Osmaniye Yoğurtlu Kömbesi’nin tescili ile ilgili süreçler tamamlanmış ve her iki ürün de illerimiz adına tescillenmiştir. Özet olarak ifade edilen bu faaliyetlerin yanı sıra mevcut programlar kapsamındaki projelerin izleme ve değerlendirme çalışmaları ve yatırım destek çalışmalarına devam edilmektedir.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından, DOĞAKA 107. Yönetim Kurulu Toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz