ANDIRIN’DA BUNGALOV EVLERİ YAŞANILABİLİR BİR HALE DÖNÜŞÜYOR

ANDIRIN’DA BUNGALOV EVLERİ YAŞANILABİLİR BİR HALE DÖNÜŞÜYOR

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

MEHMET GÜRLEK MHP İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN MÜRACAATINI YAPTI

MEHMET GÜRLEK MHP İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN MÜRACAATINI YAPTI

Bu raflar 64 yıldır değişmedi

Bu raflar 64 yıldır değişmedi

ABİDİN İSPİR  BELEDİYE MECLİS A.ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI

ABİDİN İSPİR BELEDİYE MECLİS A.ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI

Cebelibereketli Gazetecilerden “Birlik beraberlik gecesi”
    • 11 Ocak 2023 - 10:39:18

Cebelibereketli Gazetecilerden “Birlik beraberlik gecesi”

 

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (CGC) tarafından, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla “Birlik beraberlik gecesi” düzenlendi.

Öğretmen evindeki etkinliğe, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Ali İmran Turgut, Osmaniye Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç ile cemiyet üyeleri ve aileleri katıldı.

CGC Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir, yaptığı konuşmada çalışan gazeteciler gününü kutladı.

Cihangir, yerel basının hakettiği yere gelmesi için mücadele ettiklerini anımsattı.

Sektörde yaşanan sorunların bir an önce çözümlenmesi, sürekli itibar kaybeden basın mesleğinin gelişmesi açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Cihangir, ”Koronavirüs salgını dolayısıyla iki yıldır etkinliklerimizi yapamadık. Zorlu bir süreç yaşadık. Yakınlarımızı, arkadaşlarımızı bu salgında kaybettik. Hayatını kaybeden meslektaşlarımızı mezarları başında dualarla andık. Mekanları cennet olsun. Bu süreçte elbette mesleki olarak da çok yıprandık. Yaşanan ekonomik sıkıntılar biz basın mensuplarını da etkiledi. Umarım basının yaşadığı sorunlar kısa sürede çözüme kavuşur. Bizler bağlı bulunduğumuz federasyon ve konfederasyon bünyesinde meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm bulma konusunda elimizden gelen gayreti gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cihangir, özgür basının demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geldiğini, halkın sesi olma görevini üstlenen bağımsız ve özgür basının, düşünce özgürlüğünün de en etkili aracı olduğunu kaydetti.

Cihangir, tarihin her döneminde vatandaşlara doğru ve tarafsız bilgi verme konusunda mücadele eden, basın etik kurallarıyla işini yapmaya çalışan tüm meslektaşlarının 10 Ocak çalışan Gazeteciler Gününü en içten dileklerle kutladığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Ali İmran Turgut, CGC ailesiyle birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Turgut, “Gazetecilik özveriyle sahada icra edilen bir meslektir. Bunlarla birlikte kolay bir görev değildir. Sahada yaşanan olaylara bizlerde şahit oluyoruz. Şu bir gerçek ki doğru gazetecilik çok önemlidir. Çalışmalarınızda başarı diliyorum” dedi.

Osmaniye Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç da gazetecilerin gözü kulağı olduğunu belirtti.

Gazetecilik çok değerli bir meslek olsa da hak ettiği değeri görmediğini aktaran Turunç, zorlu görevi ifa eden her kademedeki çalışanlara başarı diledi.

MURAT BOZ’A BASIN KARTI, MAKBULE ÜNAL’A PLAKET

Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Ali İmran Turgut, Takip Gazetesi Muhabiri Murat Boz’a basın kartını takdim etti.

CGC Başkanı Ali Cihangir, Radyo 80’de yayınlanan “Bam Teli” programı ile yılın radyo programı ödülüne layık görülen programın sunucusu Makbule Ünal’a plaket takdim etti.

CGC Birlik Beraberlik Gecesi, Aşık Ersani’nin seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle sona erdi. CGC Basın

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz