GENÇ GİRİŞİMCİ FISTIK EZMESİ ÜRETMEYE BAŞLADI

GENÇ GİRİŞİMCİ FISTIK EZMESİ ÜRETMEYE BAŞLADI

Mehmetli Beldesinde Kanalizasyon Hattına İlk Kazma Vuruld

Mehmetli Beldesinde Kanalizasyon Hattına İlk Kazma Vuruld

SUMBAS’TA KENEVİR ELE GEÇİRİLDİ

SUMBAS’TA KENEVİR ELE GEÇİRİLDİ

“Akümüzü takıyoruz, engelleri aşıyoruz”

“Akümüzü takıyoruz, engelleri aşıyoruz”

AŞAĞIÇİYANLI KÖYÜ’NDE MISIR HASTALIK VE ZARARLILARI KONULU ÇİFTÇİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

AŞAĞIÇİYANLI KÖYÜ’NDE MISIR HASTALIK VE ZARARLILARI KONULU ÇİFTÇİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

BAŞKAN TARHAN’DAN KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI
    • 7 Mart 2020 - 10:58:11

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Çukurova’nın incisi, güzel Kadirli’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü hep beraber sevinç ve coşku ile kutluyoruz dedi.
Başkan Tarhan Kadirli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda şunları kaydetti;
“4 Mart 1919’da Kadirlimiz de işgale uğrayan yerlerden biriydi.
Birinci Dünya Savaşının maddi ve manevi acılarını dindiremeden bize son darbeyi vurmak isteyenlere karşı yeniden ayağa kalktık. Mustafa Kemal’in Sivas’ta görevlendirdiği Osman Tufan Bey’in önderliğinde başlayan Kurtuluş Harekatı sadece Kadirli’nin değil bütün Çukurova’nın kurtuluşuna da öncülük etmiştir.
Çukurova’nın Hürriyet ve İstiklal Güneşi 7 Mart’ta Kadirli’de doğmuştur. Bu güneş kısa sürede bütün Çukurova’yı aydınlatmıştır. Çukurova’da işgalden ilk kurtulan şehir olmakla övünürüz.
Bugün 7 Mart… Bu topraklar üzerinde kirli hesaplar yapan, emperyalist güçlere ve onların iş birlikçilerine unutamayacakları bir dersi verdiğimiz gündür. Bugün Kadirli’mizin gurur günüdür. Bugün Kadirli’mizin Bayramıdır.
Bu gün, Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Kurtuluş mücadelesinde esareti, tarihin hiçbir döneminde kabul etmeyen karakteri yüksek Türk milletinin Kadirli’de ateşle imtihan olduğu gündür.
Bugün “ya istiklal, ya ölüm” diyenlerin, gelecek nesiller için, yani bizlerin bu topraklarda özgürce yaşayabilmesi için, ölümü seçtikleri gündür.
Kurtuluş Savaşı’nda tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşayan aziz milletimiz, eşine az rastlanır bir özgürlük mücadelesi gerçekleştirmiş inanç, cesaret, azim ve kahramanlığıyla tarihteki en şanlı destanlardan birini yazmıştır.
100 yıl önce bu gün Kadirli’nin üzerine 7 Mart günü istiklal güneşinin şafağı sökmüştür. Bu aziz ve necip millet geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da bizi biz yapan milli ve manevi değerlerine ne pahasına olursa olsun gözünü kırpmadan sahip çıkacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin önderi Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Tufan Bey, kurtuluş mücadelesini yapanları ve aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmetle ve minnetle anıyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene ! Ne Mutlu Bu Cennet Vatan İçin Can ve Kan Verenlere”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz