Kızılay’dan Vatandaşlara Kan Bağış Çağrısı…

Kızılay’dan Vatandaşlara Kan Bağış Çağrısı…

ANDIRIN ÖĞRETMENEVİ BINASI YAKINDA HİZMETE GİRECEK

ANDIRIN ÖĞRETMENEVİ BINASI YAKINDA HİZMETE GİRECEK

ESKİ EV YAŞANTILARININ DAYANILMAZ CAZİBESİ-13

ESKİ EV YAŞANTILARININ DAYANILMAZ CAZİBESİ-13

Kadirli’de Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Kadirli’de Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Atık malzemeler sokak hayvanlarına ev oldu
    • 18 Ocak 2021 - 07:47:22

OSMANİYE’de havaların soğumasıyla birlikte barınmak için yer arayışında olan sokak hayvanları için atık malzemelerden ev yapıldı.
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye İl Temsilciliği tarafından hayata geçirilen proje ile evlerde kullanılmayan strafor köpük, kırık kasa ve poşetler çöpe atılmayıp, soğuk hava şartlarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanları için değerlendirildi. Atık malzemelerden oluşturulan kedi evleri ile sokak canlılarını yağmurdan ve soğuktan koruyarak yaşam kalitelerinin arttırılması hedeflendi.

Örnek bir projeye imza attıklarını belirten HAYTAP İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala, şöyle konuştu:”Sıfır atık düşüncesi ile soğuk hava şartlarında yaşam mücadelesi veren kediler için çok düşük maliyetle ısı izolasyonlu kedi evi yaptık. Çöp diye bir şey yoktur. Değerlendirilmemiş malzeme vardır. Evlerimizde ve sokakta bulduğumuz strafor köpük, kırık bir kasayı, 2 çöp poşeti ve 2 metre koli bandı ile kedi evine dönüştürdük. 5 dakika gibi kısa bir sürede bize emanet edilmiş canların yaşam kaliteleri artırıyoruz. Kediler 6, köpekler 17 saat aç kalırsa ölüm uykularına yatıyorlar. Tamamen atık ürünlerden yapmış olduğumuz bu proje, umarım başka şehirlerde bizler gibi örnek olur ve bu sayede birçok sokak hayvanını kurtarırız diye ümit ediyorum. O zaman haydi sokaklara kedi evleri için malzeme toplamaya.”

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz