ALASIRT,TÜRKİYE YÜZYILI ŞEHİRLERİ İÇİN  HAZIRIZ KARARLIYIZ ALLAHIN İZNİYLE DURMAK YOK YOLA DEVAM

ALASIRT,TÜRKİYE YÜZYILI ŞEHİRLERİ İÇİN HAZIRIZ KARARLIYIZ ALLAHIN İZNİYLE DURMAK YOK YOLA DEVAM

ULVİYE NUHOĞLU İYİ PARTİDEN İSTİFA ETTİ

ULVİYE NUHOĞLU İYİ PARTİDEN İSTİFA ETTİ

OTOYOL BAĞLANTI YOLU 3 AY İÇİNDE BİTECEK

OTOYOL BAĞLANTI YOLU 3 AY İÇİNDE BİTECEK

Çocuklar tiyatro ile buluşuyor..

Çocuklar tiyatro ile buluşuyor..

ADANA YOLUNDA OTOMOBİL DEVRİLDİ

ADANA YOLUNDA OTOMOBİL DEVRİLDİ

ANKA; ANDIRIN VE KADİRLİ’Yİ ADANA’DA BİR ARAYA GETİRDİ
    • 22 Aralık 2020 - 07:19:26

Adana’da kurulan kısa adı ANKA olan Andırınlılar Kadirlililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Zekeriya Doğuş Kabaağıl, “Adana’da yaşayan Kadirli ve Andırınlıları ANKA ile bir araya getirdik” dedi. Sarıçam Mahallesindeki Ihlamur Caddesi üzerinde bir bina kiralayarak 16. 10. 2020 tarihinde dernek faaliyetlerine başladıklarını söyleyen Başkan Zekeriya ;
“Adana da kurulan derneğimizin amacı, iki kardeş şehir olan Andırın ve Kadirli’de doğmuş hemşerilerimizi Adana’da tek çatı altında toplamak, sosyal ekonomik kültürel olarak kaynaştırmak, doğduğumuz yerden buralara taşıdığımız öz kültürümüzü ve örf adet geleneklerimizi yaşatmak ve bu kazanımları gelecek nesillere bozulmadan aktarmaktır” dedi. Hem kültürel hemde ekonomik anlamda hemşerilerimize yardımcı olmak istiyoruz diye konuşan Kabaağıl’ ilerleyen zamanlarda derneğimizin tüzüğünde belirttiğimiz sportif faliyetleri de aktif hale getirerek bir çok sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştireceğiz diye ilave etti. ANKA nın önceliğini insan odaklı faaliyetler olarak tanımlayan ANKA başkanı Zekeriya Doğuş Kabaağıl; “önce insan diyerek 11 kişilik yönetimimizle yola çıktık. Pandemi dolayısıyla hedef faaliyetlerimizin bir çoğunu askıya aldık. Bu kötü günlerin tez geçmesini diliyoruz. Sadece Andırınlı Kadirlili değil, kendini bize yakın hisseden herkese kapımız sonuna kadar açıktır, tüm hemşerilerimizi derneğimize bekliyoruz”dedi.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz