VALİ YILMAZ,HUZUREVİ SAKİNLERİNİ ZİYARET ETTİ

VALİ YILMAZ,HUZUREVİ SAKİNLERİNİ ZİYARET ETTİ

EMNİYETTEN HUZUR VE ASAYİŞ UYGULAMALARI

EMNİYETTEN HUZUR VE ASAYİŞ UYGULAMALARI

KADİRLİ’DE KUVVETLİ SAĞANAK SONRASI YARALAR SARILIYOR

KADİRLİ’DE KUVVETLİ SAĞANAK SONRASI YARALAR SARILIYOR

DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZİ YEREL MEDYA, TARİHİN EN BÜYÜK EKONOMİK KRİZİNİ YAŞIYOR

DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZİ YEREL MEDYA, TARİHİN EN BÜYÜK EKONOMİK KRİZİNİ YAŞIYOR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinden ‘uzaktan eğitim’ kararı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinden ‘uzaktan eğitim’ kararı

    • 16 Ağustos 2022 - 08:07:26

Herkesin yaşamı ve bakış açısı farklıdır. Günlük yaşam kalitesini arttırmak için neler yapabiliriz. Kaliteli yaşam; zamanı ve hayatı dolu geçirebilmektir. Severek yaptığınız işten, yürümekten, sağlıklı beslenmeden, kitap okumaktan, yeteneklerinizi ve becerilerinizi geliştirmekten zevk almanız doğrultusunda oluşur.
Yaşam kalitesi; Mutluluğunuzun, sağlığınızın, boş geçirdiğiniz zamanların, düşüncelerinizin, gelirinizin toplamından oluşur. Kaliteli bir yaşam çizmek aslında tamamen kişilerin elindedir. Tüm bireylerin başarı tanımı farklı olduğu gibi, kaliteli yaşamın tanımı da herkese göre farklıdır. Bununla birlikte, hayatı daha keyifli hale getirmek için herkesin atabileceği bazı adımlar vardır. Bu adımlar genel olarak basittir. Sadece yaşam alanımızda değişiklikler yapmaya hazır olmamız gerekir. Bazı şeyleri değiştirmek için adım atmak kişisel sağlığınızı artırabilir ve günlük hayatınızda ciddi değişiklik olmadan da daha anlamlı hale getirebilirsiniz. 1- Sağlıklı İlişkiler sağlayın
Herkesin ilişkisi eşit yaratılmaz. Negatif ilişkiler kişide stres yaratır. Kurduğumuz ilişkiler ruh sağlığımızı etkiler. Araştırmalar gösteriyor ki, sağlıklı ve pozitif ilişkiler yaşam alanını genişletiyor, mutluluğunuzu ve refah düzeyinizi arttırıyor. 2- Gülümseyin
Gülmenin stres üzerinde olumlu etkisi vardır. Ruh ve beden için ise en güçlü ilaçtır gülümsemek. Pozitif bir yapıda olmak çevrede bulunan kişileri de motive eder, ortamı yumuşatır. Gülümsemek, zihne güçlü bir dürtü göndermeye yardımcı olur. Depresyonda olsanız bile, gülmek ruh halinizi yükseltir.
3- Meditasyon ve Egzersiz yapın
Düzenli egzersiz yapmak, hem fiziksel hem de zihinsel sağlığımız üzerinde etki gösterir. Günün yorgunluğu sizden alıp götürür. Meditasyon rahatlamanızı ve sakin kalmanızı sağlar. Egzersiz yapmak depresyonu azaltır, endişelerinizi yok eder, iyi uyumanızı sağlar ve hafızanızı geliştirir.
4- Her Zaman Öğrenmeye Açık Olun
Her gün yeni bir kelime öğrenerek, hem kelime dağarcığınızı hem de genel kültürünüzü geliştirebilirsiniz. Güncel konular ve durumlar hakkında günlük bilgileri öğrenmeye açık olmak kritik bir öneme sahiptir. Her zaman öğrenmeye istekli olmak, yaşam kalitemizi arttırmaya yardımcı olur. Kişisel ve profesyonel yaşam için zemin hazırlamak hallerinize yaklaşmanızı sağlar.
5- İşinizde Anlam Bulun
Sevmediğiniz bir işi yapmak sizi strese sokar. İşini severek yapan insanlar huzurlu ve mutlu olmaları sonucunda yaşam alanlarında gergin olmazlar. Günümüzün yarısından fazlası işyerinde geçiyorsa sevdiğimiz işi kendimize hediye etmek hakkımız.
6- Kendinize Boş Zaman Ayırın
Ne kadar yoğun çalışıyor olsanız bile mutlaka kendiniz ile baş başa kalabilmelisiniz. Rahatlamak ve eğlenmek için kendinize zaman ayırmıyorsanız, kendinize büyük bir kötülük yapıyor olabilirsiniz. Kendinize, keyif aldığınız aktiviteleri yapmak için küçük bir zaman dilimi yaratabilmelisiniz.
7- Negatif Kişilerden Uzak Durun
Negatif kişiler size olumsuz durumlar yansıtır.Siz yaşam kalitenizi yükseltmek için bir adım atmaya karar veriyorsanız, arkadaşlık kurduğunuz kişileri de ona göre seçmeye özen göstermelisiniz. Sizi anlayan, size değer katan, sizi pozitif yönde etkileyen kişilerle arkadaşlık kurmanız inanın daha iyi gelecek ve sizi yormayacak.
8- Uykuya Önem Verin
Sağlık ve düzenli uyku her zaman önemlidir. Her şeyden önce uyku sırasında, beynimiz karşılaşmış olduğu bilgileri anılara dönüştür, hafızamızı pekiştirir. Yapılan araştırmalar, bir şey öğrendikten sonra uyuyan insanların, bu bilgi üzerinde test edildiğinde, uyumayanlara göre daha iyi olma eğiliminde olduğunu göstermiştir.
9- Geleceğiniz İçin Endişelenmeyin
10- Sağlığınız Her Şeyden Değerli
Sağlığınız her zaman öncelikli olmalıdır. Günlük hayatta beslendiğiniz, tükettiğiniz her şey sağlığınızı etkiler.Kendimizi görmeye ve kabul etmeye cesaret edebildiğimizde; hepimizin yaşam kalitesi artar.
SEVGİLERİMLE

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz