MHP SUMBAS BAŞKANI NİHAT GÖÇER, GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

MHP SUMBAS BAŞKANI NİHAT GÖÇER, GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

BAŞKAN TARHAN UMREDEN DÖNENLERİ TÜRK BAYRAĞI HEDİYE ETTİ

BAŞKAN TARHAN UMREDEN DÖNENLERİ TÜRK BAYRAĞI HEDİYE ETTİ

OKÜMERLAB’TAN ÇİFTÇİ VE ÜRETİCİYE DESTEK

OKÜMERLAB’TAN ÇİFTÇİ VE ÜRETİCİYE DESTEK

HAFİF TİCARİ ARAÇLA ÇARPIŞAN MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ HAYATINI KAYBETTİ

HAFİF TİCARİ ARAÇLA ÇARPIŞAN MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ HAYATINI KAYBETTİ

“YOL O’NUN” KONFERANSI VE GAZZE KONULU SERGİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“YOL O’NUN” KONFERANSI VE GAZZE KONULU SERGİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    • 27 Temmuz 2022 - 08:04:55

Akıldan kastım çok çalışkan olmak değil. Mevcut olan zihin yönetimini kullanarak ve koruyabilmektir .
Elbette çok çalışmak güzel. Ama çalışmanın önemini kavrayabilmek için aklımızı doğru kullanmalı, bu aklı kullanabilmek için de gerekli olan akla sahip olduğumuzun farkına varmalıyız.
Bu bir yetenek değil, Allah herkese akıl vermiş . Önemli olan onun değerini bilerek doğru şekilde kullanmaktır.
Gerçekte o akıl sağlığına sahip olduğumuz için ne kadar zengin olduğumuzun farkında değiliz . Vurgulamak istediğim bu cümle işte. Araştırma yapınca çok etkileyici sonuçlar elde ettim.
Akıl sağlığı ve delilik arasındaki sınır, tarih boyunca değişmiş olup günümüzde de geçirgen ve tartışmalı olmaya devam etmiş.
Akıl sağlığını sekteye uğratan rahatsızlıkların tedavisi için dünya genelinde yıllık 2.5 trilyon dolar harcama yapılıyor. Ancak buna rağmen dünyanın neresinde olursak olalım ruh ve akıl sağlığı için gerekli kaynaklar ve fonlar oluşturulmuyor. Oluşturulan fonlar ise yetersiz kalıyor.
Her insan hayatının bazı zamanlarında ruhsal problemler yaşayabilir. Kimisi bunu fark eder kimisi yaşadığı rahatsızlığın ne olduğunu anlayamadan o süreyi atlatabilir.
Ruh sağlığının yerinde olmadığının farkında olan insanların bazıları da, bu durumunun ayıplanacak bir tarafı olacağını düşündüğünden hastalığın tanısını konulmaz ve tedavi olamaz.
Sonrasında farkında olmadan akıl sağlığını da kaybeder.
Kendimizi sürekli olarak geliştirmeliyiz. Aklımızı doğru kullanabilmek adına ne gerekiyorsa onu yapmalıyız.
Bazı insanlar vardır, gerçekten de çok akıllıdırlar. Çok hızlı kavrayabilme, konuların grift noktalarını hemen fark edebilme, bir olayın küçük bir parçasından bütününü görebilme gibi önemli yeteneklere sahiptirler. Zeki ve akıllı olduklarının farkında oldukları için de, bu özelliklerini istedikleri yerde ve istedikleri şekilde kullanırlar.
Oysa insan ne kadar akıllı olursa olsun, ‘aklını iyi kullanılabilmesi’ de, en az ‘akıllı olmak’ kadar önemli bir konudur. Ancak bazı insanlar, bu detay gibi görünen, ama aslında çok önemli bir ahlak özelliği olan konunun tam olarak farkında değillerdir.
Akıl, tek başına ne kadar güzel bir erdem olursa olsun, yine de aklın diğer güzel ahlak özellikleriyle birleştirilmesi gerekir. İnsanın sadece ‘doğruları – yanlışları’ görebilmesi, sorunların çözümlerini bulabilmesi, isabetli teşhisler yapabilmesi ‘güzel bir ahlak için’ yeterli değildir.
Tüm bu tavırların her birinde, diğer insani özelliklerin de devreye girmesi; her konunun şefkatle, merhametle, saygıyla, sevgiyle, hoşgörüyle halledilmesi hayati önem taşır. İşte insan ancak aklını bu özelliklere de önem vererek kullandığında gerçek anlamda ‘akıllı bir insan’ olarak nitelendirilebilir.
Akıllı bir insanın en önemli özelliklerinden biri ise, ‘her gördüğünü, her bildiğini, her teşhis ettiğini ve her doğruyu düşünmeksizin dile getirmemesi’dir.
Asıl akıl alameti, insaniyet, merhamet, itidal, hoşgörü, sevgi, saygı gibi ölçüler içerisinde, pek çok detayı birarada düşünerek konuşabilmektir . Gerçek anlamda akıllı insan da işte aklını, bu detaylarla birlikte kullanabilen insandır.
Evet akıl sağlığı en büyük zenginlik. Bu gerçeği öğrenin ve aklınızı diri tutun . Çünkü eğer aklınızı kaybederseniz yaşamın farkında değilsinizdir. Yani ölmek gibi bir şey….
Bu yüzden de tüm sevdiklerime önce akıl, sonra da beden sağlığı diliyorum. Sevgilerimle….
SMA hastası Sevgi bebeğimiz için valilik onayıyla yardım kampanyası başlatılmıştır Kadirli Defakto mağazası önünde bir stand kurulmuştur. Bu anlamda yardım standını ziyaret eden Kadirli Kaymakamımız Sayın Vehbi BAKIR Beye destekleri için teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz. Yoldan geçen duyarlı tüm vatandaşlarımıza , dolmuş şoförleri hemşehrilerimize , çevre esnaflarına çok teşekkür ederiz. Allah size daha fazlasını versin. Hesap numarası :
Akbank TL hesabı
Tr520004600310888000134539
Alıcı SEMA HOPURCUOĞLU
Açıklama SEVGİYE Umut ol

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz