SUAT ÖNAL MİLLETVEKİLİ A.ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI 

SUAT ÖNAL MİLLETVEKİLİ A.ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI 

KADİRLİLİ HEMŞEHRİMİZ AYAS MHP MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADAY ADAYI OLDU

KADİRLİLİ HEMŞEHRİMİZ AYAS MHP MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADAY ADAYI OLDU

HAMZA TOR ADAY ADAYLIK BAŞVURUSU YAPTI

HAMZA TOR ADAY ADAYLIK BAŞVURUSU YAPTI

OSMANİYELİ SPORCULAR BÜYÜK GURUR YAŞATTI 

OSMANİYELİ SPORCULAR BÜYÜK GURUR YAŞATTI 

Kadirli İlçesinden Büyük Başarı…

Kadirli İlçesinden Büyük Başarı…

112 ÇALIŞANLARI KÖK HÜCRE BAĞIŞINDA BULUNDU
    • 17 Şubat 2020 - 07:03:14

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak 450 personel ile hizmet veren İl Ambulans Servisi Başhekimliği çalışanları, ‘kök hücre ve kan bağışında bulundular.
13-14 Şubat 2020 günleri saat Osmaniye Merkez Cumhuriyet Meydanında ilik nakli bekleyen hastalar için “3 Tüp Kan, 1 Can Emir Kaan!” sloganıyla düzenlenen gönüllü kan ve kök hücre bağışı kampanyası, İl Sağlık Müdürlüğünce 112’de görevli personeller tarafından Kızılay İşbirliğinde başlatıldı.
İl Ambulans Servisi Başhekimliğimde görevli 112 çalışanlarından oluşan kalabalık bir sağlık çalışanı grubu Kök Hücre ve Kan Bağışında bulunmak üzere bir araya geldi.
112 Acil sağlık Hizmetlerinde çalışanların hep birlikte “3 tüp kan, 1 can Emir Kaan!” diyerek verdikleri mesaj ile başlattıkları kampanyaya tüm Osmaniyeliler davet edildi. Hatay 112 Komuta Kontrol Merkezinde çalışan bir Acil Tıp Teknisyeninin oğlu “Emir Kaan Sevik” için kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya destek vermek üzere İl Sağlık Müdürü Dr.Hasan Öznavruz ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Mehmet Cingöz de katılarak destek oldular.
İl Sağlık Müdürü Dr.Hasan Öznavruz, Sağlık Bakanlığının Kızılay ile yaptığı işbirliği ile özellikle kök hücre bağışına destek olmak üzere çalışmalar yapmakta olduğunu belirterek, “Sağlık çalışanlarımız gerek kan bağışı gerek kök hücre bağışı konusunda çok duyarlı olup fırsat bulunan her anda bağışçı olmaktadırlar.Sağlık Müdürlüğü olarak gerek Kamu kurumlarına gerek sivil toplum kuruluşları ile yaptığımız çalışmalar ile vatandaşlarımızı kök hücre nedir, bağışçı nasıl olunur gibi konularda bilgilendirmelerde bulunmaktayız.

Zaman zaman sağlık camiamızdaki görevli çalışanımız verdikleri tıbbi tedavi hizmetlerinin dışında da bir vatandaşlık görevi olarak gördüğü Kök Hücre bağışını yaparak Vatandaşlarımıza bu konuda da yanlarında olduğumuzu göstermiş olduk.Tüm Sağlık camiası ve özellikle 112 çalışanlarına düzenledikleri bu “3 tüp kan, 1 can Emir Kaan!” Kök Hücre Bağış Kampanyasına göstermiş oldukları ilgi ve alakaya teşekkür ederim” dedi.
Dr. Öznavruz, “Hatay 112 Komuta Kontrol Merkezinde çalışan bir Acil Tıp Teknisyeni meslektaşımızın Oğlu Emir Kaan Sevik için başlatılan Kök Hücre Bağışı Kampanyasının bir çok Kök Hücre Bağışı Bekleyen hastamıza umut olmasını temenni ederiz.” diye konuştu.

  • UYARI
  • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz