Miraç Caminde kuran kursuna kayıt yaptırana hediye var

Miraç Caminde kuran kursuna kayıt yaptırana hediye var

Osmaniye’de uyuşturucu operasyonu

Osmaniye’de uyuşturucu operasyonu

  Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü

  Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü

EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİNİN KARNE SEVİNCİ

EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİNİN KARNE SEVİNCİ

Kadirli Osman Gazi Anadolu Lisesi, ülkemizi ve kültürümüzü yurtdışında tanıtmaya devam ediyor!

Kadirli Osman Gazi Anadolu Lisesi, ülkemizi ve kültürümüzü yurtdışında tanıtmaya devam ediyor!

SPOR SALONU ÖĞRENCİLERİN AYAĞINA  GELDİ
 • HanifiDÖRTGÖZ
  • Hanifi DÖRTGÖZ
  • hanifi@kadirlihaber.net
  • 11 Aralık 2018 - 17:39:03

 Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde  öğrencilere kültürü tanıma, sporla daha sağlıklı bir yaşam,  sosyalleşmek ve spora ilgi uyandırma  adına yapılan proje ilgi görüyor.

ÖĞRENCİLER SPORLA STRES ATIP DERSLERİNE MOTİVE OLUYOR

Şehit Orhan Gök Anadolu Lisesi(ŞOGAL)Hedefi onikiden vuracak projesi kapsamında, Gençlik ve Spor bakanlığı tarafından desteklenen ve Osmaniye’de bir ilk olan projede okulun bodrum katı spor salonuna çevrildi. Öğrenciler önce salonu Resim öğretmenleriyle birlikte özenle çizdikleri resimlerle süslediler.   Salonda kurulan  aletlerle boş vakitlerinde ve   teneffüs aralarında  bilek güreşi,masa tenisi,hedef vurma,okçuluk,satranç,mangala, boks ve halter gibi spor aletlerinden faydalanıyorlar.

Spor salonu ayaklarına gelen Öğrenciler bu sayade,yoğun ders stresinin önüne geçmek ve başarıya motive olmak için   spor yaparak stres atıyor.Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, Özellikle bu alanın açılması öğrencilerimizin boş vakitlerini daha verimli değerlendirmelerine zemin hazırlamıştır ve öğrencilerimiz enerjilerini burada atarak özellikle daha sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlanması amaçlanmaktadır.   Bu projede emeği geçenlere teşekkür etti.  Öğrenciler de,boş vakitlerimizde ve teneffüslerde salona iniyoruz   hem eğleniyor  hem  de sosyalleşiyoruz. Spor yaptıkça kendimize özgüvenimiz artıyor    çok şanslıyız proje sayesinde  spor salonu ayağımıza geldi dediler.Okul Müdürü Ömer Faruk Ak’da,Proje sayesinde öğrencilerimiz spor dallarına ilgisi artarak ileri ki yıllarda yaşamları için özgüven kazanacaklardır.Katıldıkları turnuvalar sayesinde hem  rekabetin dostluğa olumlu etkilerini yaşayacaklar hem de arkadaşlarıyla iş birliği yapmanın önemini görecekler,okulumuz spor alanında öncülük yaparak örnek okul hüviyetine bürünecek ifadelerini kullandı.

 

 

 • UYARI
 • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
 • Yorumla
Hanifi DÖRTGÖZ
0536 375 68 09
 
Haber ve İhbarlarınız için
hanifi@kadirlihaber.net
 


ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz