Miraç Caminde kuran kursuna kayıt yaptırana hediye var

Miraç Caminde kuran kursuna kayıt yaptırana hediye var

Osmaniye’de uyuşturucu operasyonu

Osmaniye’de uyuşturucu operasyonu

  Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü

  Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü

EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİNİN KARNE SEVİNCİ

EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİNİN KARNE SEVİNCİ

Kadirli Osman Gazi Anadolu Lisesi, ülkemizi ve kültürümüzü yurtdışında tanıtmaya devam ediyor!

Kadirli Osman Gazi Anadolu Lisesi, ülkemizi ve kültürümüzü yurtdışında tanıtmaya devam ediyor!

Düldül Dağı’nda Teleferik Direkleri Yükselmeye Başladı 
 • HanifiDÖRTGÖZ
  • Hanifi DÖRTGÖZ
  • hanifi@kadirlihaber.net
  • 17 Kasım 2018 - 10:21:57

Osmaniye’de 2017 yılında yapımına başlanan ve 5 bin 753 metrelik hat uzunluğuna sahip olacak olan Düldül Dağı Teleferik Projesi’nde, çelik kablo hattının geçeceği direklerin dikimine başlandı.

Düldül Dağı’nda geçen yıl ihale edilen teleferik projesinde çalışmalar devam ediyor. Dağın 2 bin 250 metrelik zirvesine teleferikle çıkılmasının planlandığı proje, 5 bin 753 metre hat uzunluğuna sahip olacak.

Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, yaptığı açıklamada, yaklaşık 70 milyon liraya mal olacak projenin tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, hat boyunca direklerin dikimine başlandığını ve bu çalışmanın kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Proje kapsamında 8 kişilik 43 kabin alımı yaptıklarını belirten Namlı, şunları kaydetti:

“Teleferiğimiz, 2 bin 250 metre yükseklikte Düldül Dağı’nın zirvesine kadar çıkacak. Orada sosyal tesislerimiz olacak. Lokantalarımız, kafelerimiz olacak. Ayrıca yöresel ürünlerin satılacağı küçük iş yerlerimiz olacak. Alt istasyonumuzda da vatandaşlarımızın beklerken kullanabileceği kafelerimiz olacak. Yine burada da yöresel ürünlerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”

Namlı, ilçenin kalkınmasının tek yolunun turizmi geliştirmek olduğunu dile getirerek, “Bu kapsamda yapımına başladığımız teleferik, hem ilçenin hem de Osmaniye’nin tanıtımı ve kalkınması adına önemli bir adım olacak” dedi.

Projenin şubat ayı içinde tamamlanmasını planladıklarını ifade eden Namlı, şunları söyledi:

“İnşallah şubat ayında deneme sürüşlerine başlayıp aynı ay içinde teleferiğimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Mart, nisan gibi de zirvedeki ve alt istasyondaki tüm tesislerimiz bitecek. İnşallah tesislerimiz tamamlandığında Düldül Dağı’nı bölgenin Uludağ’ı yapacağız. Dağın kuzey yamacı 10 ay kar altında. Eğer gerekli izinleri alıp fizibilite çalışmasını yaparsak o bölgeye de bir kayak merkezi kazandırmayı hedefliyoruz.”

 • UYARI
 • Sistem 2 Farklı Yöntemle IP Numaranızı Kayıt Altına Almaktadır. Yasal Durumlarda Bu Kayıtlar Yetkili Mercilere Tarafımızdan Verilecektir. Lütfen Yorumlarınızı Buna Dikkat Ederek Yazınız.
 • Yorumla
Hanifi DÖRTGÖZ
0536 375 68 09
 
Haber ve İhbarlarınız için
hanifi@kadirlihaber.net
 


ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz